Kristjan Tamm päästis kuus matšpalli ja alistas kunagise juunioride esireketi!

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm sai Monastiri ITF-i M15 turniiri teises ringis jagu Filip Peliwost (Poola, 2), kes 2012. aastal oli juunioride maailma esireket ja kahe slämmi noorteturniiri võitja.

Peliwo on ka praegu edetabelis üsna kõrgel (ATP 459.), mistõttu Tamme võidutulemus 6:2, 1:6, 7:5 on kahekordselt hea. Eesti meestel on sel nädalal läinud ITF-i turniiridel väga hästi, sest juba on nii Tamm kui ka Markus Mölder alistanud ühe kõrgelt asetatud mängija.

Pärast seda, kui Tamm oli võitnud esimese seti, ei saanud ta päris kaua jalgu alla. Peliwo võitis teise seti ja juhtis otsustavas 5:1, olles seega viimasest 13st geimist võitnud 11. Siis aga hakkas juhtuma imesid ja seda meie kasuks! Seisul 5:2 oli Peliwo oma servil ees 40:15 ja hiljem omas veel üht matšpalli, aga Tamm murdis! Oma servil jäi Tamm taha 30:40 ja siis veel korra edu väljas, aga päästis jälle matšpallid. Ja seisul 5:4 oli Kanada päritolu poolakal veel üks matšpall, ehkki enne seda oli Tammel ka kolm murdepalli. Lõpuks võitis Tamm neljandalt murdepallilt ja läks sama hooga lõpuni, sest murdis Peliwo pallingu ka seisul 6:5.

Tamm jäi punktidega alla 81:87, aga loomulikult see ei loe. Samas oli Tamm ässade (7:1) ja esimese servi võidupunktide (71 vs 60%) poolest ees, kuid kaotas vastasele teise servi punktidega, seda paljuski 7 topeltvea tõttu (Peliwol mitte ühtki).

Veerandfinaalis kohtub Tamm Moerani Bouzige’iga (Austraalia), kes on maailma edetabelis 621. kohal.