fbpx
Close

Markus Mölder võitis ka endise maailma 125. reketi!

Markus Mölder Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Markus Mölder on sattunud Antalya ITF-i M15 turniiril elu vormi ja jõudnud juba poolfinaali, kui ta täna alistas kunagise maailma 125. reketi Nikola Milojevici (Serbia) 7:5, 6:7, 6:4.

Kuigi mäng oli pikk ja ülimalt võitluslik, tuleks väga oluliseks pidada juba esimest setti, kus Milojevicil oli seisul 5:4, 40:0 oma servil kasutada kolm settpalli. Aga Mölder võitis kõik punktid, viigistas seisu ja murdis veelkorra vastase pallingu seisuks 7:5. Tagantjärele saab öelda, et tänu sellele Mölder võitiski, ehkki me ei tea, võib-olla oleks Eesti noormees ka avaseti kaotuse järel võiduni triivinud.

Teises setis oli Mölder jälle tagaajaja osas ja tuli välja lausa 1:5 kaotusseisust. Milojevic läks uuesti murdega ette 6:5, aga Mölder ikka viigistas! Ent vaatamata suurele edule Milojevicil sel perioodil settpalli polnudki. Serblane siiski säilitas külma närvi ja võitis tie-break’i 7:2, aga Mölderil oli veel oma sõna öelda. Kolmandas setis läks ta kaks korda murdega ette ja teine murre seisuks 3:2 oli otsustav, sest enam eestlane oma pallingut ei kaotanud. Tekkis küll ärev hetk, kui Mölder seisul 5:3 ei saanud vastase servil kasutatud 30:0 ja 40:30 (matšpall) edu, aga oma servil võitis ta geimi nulliga ja sellega ka kolmetunnise mängu!

Teist päeva järjest oli Mölder tunduvalt parem otse servilt saadud punktide osas. Täna võiks öelda, et need lausa otsustasid, sest punktide kokkuvõttes 118:110 võitnud Mölder sai servilt +12 (ässad 7:3 ja topeltvead 4:12). Esimese servi punkte teenis Mölder küll pisut vähem (62 vs 63%), aga teisel servil oli vastasest üle (56 vs 41%). Eks muidugi Milojevici 12 topeltviga seda vahekorda mõjutasid. Murdepalle võitis Mölder 12st 7 ja vastane 14st 5.

Poolfinaalis kohtub Mölder itaallase Facundo Juareziga, kes edetabelikoha (717.) poolest peaks olema eelmistest vastastest nõrgem. Tõsi, Milojevic oli veel tagapool, aga tema praegune ranking ei ole kindlasti objektiivne pika võistluspausi tõttu. Edetabelikoht ITF-i turniiridel siiski palju ei määra, sellest oleme juba korduvalt aru saanud. On ju Mölder ise hetkel edetabelikohata, aga nüüd juba 6 ATP punktiga kerkimas 1200. koha kanti.

scroll to top