Holger Rune ja Felix Auger-Aliassime’i allakäik jätkub

Holger Rune Wimbledonis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Maailma meeste tennis on niivõrd konkurentsitihe, et isegi noortel mängijatel, kes peaks ju järjepidevalt paremaks minema, on mõnikord raske oma edetabelikohta parandada või vähemalt hoida.

Tänavused “ohvrid” on 23-aastane kanadalane Felix Auger-Aliassime ja 20-aastane taanlane Holger Rune. Tõsi, Rune allakäik on kestnud ainult kaks kuud ja tal on veel võimalus pääseda ATP finaalturniirile, mis aitaks tal kohta esikaheksas säilitada.

Kuid pärast Wimbledonis veerandfinaali jõudmist on Rune neljal turniiril võitnud ainult ühe mängu – eelmisel nädalal Pekingi turniiri avaringis ei kedagi muud kui Auger-Aliassime’i. Toronto ja Cincinnati Mastersil ning US Openil kaotas Rune avaringis, kusjuures vastased olid maailma 70., 43. ja 63. reket.

Täna tabas Runet aga Šanghai Mastersi 2. ringis (esimeses oli taanlane vaba) lausa katastroof, kui ta jäi maailma 122. reketile Brandon Nakashimale (USA) alla 0:6, 2:6. Hooaja edetabelis on Rune esialgu veel kaheksas, mis annaks koha ATP finaalturniiril. Hooaja esimesest poolest on Runel kirjas finaalikohad Monte Carlo ja Rooma Masters 1000 turniirilt ja veerandfinaal Prantsusmaa lahtistel, lisaks juba mainitud Wimbledoni veerandfinaal.

Auger-Aliassime kaotas täna napimalt Marton Fucsovicsile (Ungari, ATP 57.) 6:7, 6:4, 3:6. Kanadalane on viimase 12 turniiri (alates maist) jooksul võitnud ainult kaks (!) mängu ja neist ühe maailma 240. reketi üle. Ainsa hea võidu on Auger-Aliassime saanud Matteo Berrettini (Itaalia) üle Cincinnatis. Tõsi, Auger-Aliassime sai võidu ka Laver Cupil Gael Monfilsi üle, aga see tulemus edetabeli arvestusse ei lähe.

Maailma hooaja edetabelis on Auger-Aliassime alles 57. kohal ja mingit lootust tal ATP finaalturniirile pääseda pole. Aga kuna ta mullu seal mängis, tuleb kaotatud punkte aina juurde. Miks kanadalane on “päris” edetabelis (viimase 12 kuu tulemused) veel 15. kohal, selle põhjus peitub eelmise aasta oktoobris järjest võidetud kolmes turniiris (kaks ATP 250 ja üks ATP 500). Lisaks jõudis Auger-Aliassime Pariisi Mastersil poolfinaali.

Kui kanadalane ennast vähegi parandab, võib ta hooaja lõpetada TOP50 sees, aga see pole mingi perspektiiv mehele, kes on eelmised neli hooaega (2019-2022) lõpetanud vastavalt kohtadel 21., 21., 11. ja 6.