Daniil Glinkal jäi Prantsusmaal finaalikohast napilt puudu

Daniil Glinka / Foto: Igor Pissarev/ETL

Prantsusmaal Neversis M25 ITF-i turniiril oli Daniil Glinka üksikmängus väga lähedal finaalikohale. Glinka on viimasel ajal näidanud head mänguvormi, mida tõendab ka äsja võidetud esimene ITF-i tiitel.

Veerandfinaalis sai Daniil Glinka (ATP 715.) alles 18-aastaselt Alexander Blockxsilt (Belgia, 771.) eduseisul 6:1, 3:1 loobumise. Seega enne poolfinaali ei pidanud Eesti tennisist end eriti koormama.

Poolfinaalis kohtus Glinka neljandana asetatud 20-aastase prantslase Guyemard Wayenburgiga (ATP 467.), kelle kontos oli seni kolm ITF-i tiitlit Glinka ühe vastu. See oli meeste esimene omavaheline kohtumine.

Avasetis jäi Glinka kohe alguses servimurdega taha (0:3) ja kuigi neljandas geimis suutis ta oma servi hoida, läks vastane oma teed. Järgmises kolmes geimis võitis Eesti tennisist vaid kaks punkti!

Teises setis hoidsid mõlemad seisuni 5:5 kindlalt oma pallingut, ühtegi murdepalli ei teenitud. Madinaks läks üheteistkümnendas geimis, kui Glinka realiseeris oma servigeimi alles viiendalt geimpallilt. See-eest järgmises geimis võttis Glinka ohjad enda kätte ja tänu servimurdele (vastane sai vaid ühe punkti) viigistas setivõiduga 7:5 mängu üldseisu.

Otsustava seti alguses Glinka hoog ei raugenud ja ta läks juhtima 3:0, kusjuures prantslane sai ainult neli punkti. Edasi hoiti probleemideta oma servi. Glinka asus servima matshivõidule eduseisul 5:3. Geim algaski hästi, kuid 30:0 edust ei piisanud, järgnevad neli punkti läksid paraku Wayenburgile. See siiski ei murdnud veel Glinkat, sest 5:5-l suutis ta päästa kaks murdepalli ja uuesti 6:5 juhtima asuda. Mängu saatuse otsustas lõpuks ikkagi kiire lõppmäng. Siin jäi Glinka 2:5 kaotusseisu ning mängu enam päästa ei õnnestunud. Kiire lõppmäng prantslasele 7:4. Kogu mängu tulemus seega 1:6, 7:5, 6:7(4) meie mehe poolt vaadatuna. Igal juhul omas Glinka häid võimalusi finaali jõudmiseks, et püüda teist turniirivõitu.

Statistikat (Glinka numbrid eespool): 1.servi õnnestumise % 68/60, 1.servilt võidetud punktid 68%/87%, 2.servilt võidetud punktid 53%/68%ässad 3/7, topeltvead 2/1. Glinka realiseeris mõlemad murdepallid, vastane 7-st 3.