Mark Lajal kaotas endisele juunioride esireketile

Mark Lajal. / Foto: Little Rock Challenger

Mark Lajal kaotas Tiburoni (USA, California osariik) Challenger 75 turniiri 2. ringis Bernard Tomicile (Austraalia, ATP 295.) 6:7, 3:6.

Kuigi Tomic on praegu maailma edetabelis Lajalist taga, on tegemist endise juunioride maailma esireketi ja kahekordse noorte slämmivõitjaga, kes hiljem on võitnud neli ATP turniiri, jõudnud Wimbledonis veerandfinaali ja olnud parimal nädalal (2016 jaanuar) maailma 17. reket. Tõsi, Tomic ei ole saavutanud seda, mida tema noorteklassi edu eeldas.

Ent tänases mängus ei saanud Lajal 11 ässa löönud Tomici servi tõrjumisega piisavalt hästi hakkama. Esimeses setis servisid mõlemad hästi ja seisuni 6:6 oli Lajal kaotanud oma pallingul viis ja Tomic kuus punkti. Aga tie-break’is kaotas Lajal koguni kolm oma servipunkti, ent Tomic mitte ühtki ja austraallane võitis 7:1.

Teises setis kaotas kolm lihtviga järjest teinud Lajal teise geimi ja jäi 0:3 taha. Lõpus võitles Lajal hästi, tuli välja 2:5, 0:30 kaotusseisust ja teenis järgmises geimis oma ainsad kaks murdepalli, aga oli juba hilja. Tomic jäi punktidega peale 70:59 ja tema võit oli siiski teenitud.