fbpx
Close

Helena Narmont võitis Šveitsis rahvusvahelise turniiri

Helena Narmont (vasakul) enne finaali Aline Thommeniga. / Foto: Lachen Open

Ainsa Eesti mängijana kaasa teinud Helena Narmont võitis Šveitsis 46. korda peetud traditsioonilise turniiri Lachen Open.

Peale Narmonti tõid külakosti ka prantslased ja sakslased, kuid peamiselt koosnes osavõtjaskond siiski Šveitsi tennisistidest. Ka pealtvaatajatel oli lubatud koroonaviirusele vaatamata kohale tulla ja näiteks istus nende seas ka endine maailma viies reket Rainer Schüttler (Saksamaa).

Turniir oli tugevuse poolest siiski pisut nõrgem tavapärasest ITF-i 15-tuhandelisest, kuid nagu märkis Narmonti treener Alti Vahkal, kes ise küll kohal polnud, et võistluse võitmiseks pidi tema hoolealune igal juhul näitama head mängu. “Helena ise arvas ka, et mängis õnnestunult. Finaalivastane kuulus ikkagi WTA edetabelisse ja Helena pidi võitmiseks päästma viis matšpalli, mis tema puhul on üsna erakordne tulemus,” ütles Vahkal.

Narmont alistas finaalis 22-aastase Aline Thommeni, kes WTA edetabelis on 1246. kohal, kuid Narmont omab vaid ITF-i edetabelikohta. Eestlanna oli asetatud neljandana vastavalt just maailma kahele edetabelile. “Oleme kõvasti trenni teinud ja kui nüüd selle tulemuse põhjal võib uskuda, et Helena hakkab psühholoogilistest probleemidest üle saama, võib ta edaspidi USA-sse õppima minnes mängida seal väga kõrgel tasemel,” ütles Vahkal. “Tundub ka, et välismaal on ta esitused pingevabamad kui kodus.”

Esikoha saamiseks pidi Narmont alistama neli vastast ja ühtki kerget mängu tal polnud. Kolm võitu tulid kolmes setis, neist finaal 2:6, 6:4, 7:5. Ka kahesetiline mäng poolfinaalis oli tasavägine (6:4, 7:5). Huvitav on mainida ka fakti, et Lachen Openil mängitakse Wimbledoni traditsioonide kohaselt valges riietuses.

scroll to top