fbpx
Close

Ojakäär ja Raisma võitsid, Tamm kaotas

Oliver Ojakäär täna (31. mail) treenimas Kadriorus. Taamal treener Kenneth Raisma. / Foto: Mati Hiis

Manacoris Rafael Nadali akadeemia väljakutel peetaval ITF-i M15 turniiril jõudsid treener ja õpilane ehk Kenneth Raisma ja Oliver Ojakäär teise ringi.

Manacoris on ilm praegu jahe (õhtul ainult +10) ja sajune ning täna saadi mängima alles pärastlõunal. Ojakäär alustas Stefan Peter Hampe (Saksamaa) vastu kohaliku aja järgi kella 15 paiku. Mõlemad setid kulgesid heitlikult ja murdeid oli kõvakatte mängu kohta üllatavalt palju – Ojakäär tegi kuus ja Hampe viis murret. Esimeses setis olid mehed kordamööda murdega ees, viimasena Hampe seisul 5:4. Kuid Ojakäär võitis vajaliku tõrjegeimi ja sai tie-break’is 4:1 ette ning võitis 7:5.

Teises setis oli Ojakäär kahe murdega ees 5:2, aga andis siis ühe tagasi ja võitis mängu 7:6, 6:4. Ojakäär võitis 13st murdepallist 6 ja Hampe 9st 5. Esimese servi protsent (63 vs 52) ja sellelt saadud punktid (64 vs 56%) olid Ojakäärul paremad, aga teisel servil sai ta vähem punkte (31 vs 42%). Teises ringis kohtub Ojakäär esimesena asetatud hispaanlase Pol Martin Tiffoniga (ATP 393.), kes on karjääri jooksul võitnud seitse ITF-i turniiri, neist neli M25 tasemel. Tema parim edetabelikoht oli 2022. aasta augustis 235.

Raisma mängis õhtupoolikul ja võitis enam-vähem sama tasavägises mängus Luca Giacomini (Itaaila, ATP 625.) 7:5, 7:6. Esimeses setis võitis Raisma viiendalt murdepallilt ülipika geimi seisuks 4:3, aga kaotas kohe oma servigeimi nulliga. Ent teine murre seisul 5:5 sai otsustavaks. Teises setis oli Raisma kaks korda murdega ees, aga vastane mõlemal juhul viigistas. Kuid tie-break’is võitis Raisma seisult 2:2 viis punkti järjest. Raisma saavutas suure edu otse servilt, sest ta võitis ässad 6:2, aga topetvigu tegi märksa vähem (2:7). Kuid ka kõigis serviprotsentides oli Raisma napilt parem.

Kristjan Tammel oli kõige raskem vastane kaheksandana asetatud Adrian Ötzbachi (Saksamaa, ATP 601.) näol ja eestlane kaotas 5:7, 2:6. Tamm juhtis esimeses setis 4:2, aga pärast seda võitis ainult kolm geimi. Vastane enam murdevõimalusi ei andnud, sest ta võitis viimasest seitsmest servigeimist viis nulliga ja ülejäänud kahes andis ära kaks punkti. Tamm võitis ässad 6:2 ja tal oli parem esimese servi õnnestumisprotsent (64 vs 56), aga esimeselt pallingult teenis eestlane 68, kuid sakslane 85% punktidest.

scroll to top