fbpx
Close

Harri Neppi: Kaia esitas korraliku partii, aga vastane oli teravam

Kaia Kanepil jäi võidust natuke puudu. / Foto: AFP/Scanpix

Tennisneti tavapärane ekspert, treener Harri Neppi ütles Kaia Kanepi tänaöise mängu kohta, et tervikuna mängis Eesti teine reket enda tavatasemel, aga üksikud geimid läksid rumalalt käest.

“Vastane oli muidugi tugev nagu karu,” ütles Neppi Kaiat võitnud Barbora Krejcikova (Tšehhi) kohta. “Kasvult küll väiksem, aga lööb kõvemini, sest annab pallile vähem keerdeid. Kui ta kõik need ründelöögid ka sisse lööks, oleks Krejcikova väga tugev mängija. Aga enamasti oli just Kaia surutud kaitsesse ja pidi mängima nii nagu ta poleks tahtnud. Vastase esimese servi tõrjumisega jäi Kaia ka hätta.”

Sellegipoolest arvas Neppi, et Kaia suutis vastumängu luua ja võiduvõimalused olid täiesti olemas. “Kaia esimesest settpallist on kahju, lõi eeskäega külje pealt üsna napilt auti,” ütles Neppi. “Otsustavas setis oli paraku see lugu, et kui teistes geimides mängis Kaia hästi, siis kaks servigeimi jäid ikka väga nõrgaks. Ta ei saanud neis kaotatud geimides kuidagi esimest servi sisse ja tegi palju lihtvigu. Eriti muidugi see eksimus lihtsa rabaku löömisel seisul 2:3. Viimases geimis oli Kaial ometi palju võimalusi Krejcikova serv tagasi murda, aga ise eksis ära.”

Kokkuvõttes ütles Neppi, et suurema osa kohtumisest mängis Kaia korralikult. “Vastane oli tema jaoks oma teravate löökidega siiski ebamugav, Kaia ei saanud initsiatiivi. Aga kui välja arvata need üksikud viletsad geimid, siis tervikuna lihtvigu ta liiga palju ei teinud,” lisas Neppi.

scroll to top