fbpx
Close

Narva Cupi põhiturniiril mängib veerandsada Eesti noort

– Petrik Tamtik on Narvas asetatud esimesena. / Foto: Viktor Burkivski

Esmaspäeval algas põhiturniir ainsal Tennis Europe turniiril, mida peetakse Eestis talvisel perioodil – tegemist on traditsioonilise U14 vanuseklassi 2. kategooria võistluse Narva Cupiga, kus nii poiste kui ka tüdrukute seas on esimesena asetatud Eesti mängija.

Poistest pääses põhiturniirile 14 ja tüdrukutest 11 Eesti mängijat. Toome kõigepealt välja need, kes said kvalifikatsioonis ühe või kaks võitu ja murdsid end selle läbi põhitabelisse. Poistest olid need Edwin Averjanov, Ron Torn (4) ja Kevin-Kristjan Uba (13). Sealjuures alistasid Averjanov ja Uba endast edetabelis eespool asuva vastase. Eesti tüdrukutest jõudsid kvalifikatsiooni kaudu põhitabelisse Laura Rahnel, Katriin Reinvald ja Sandra Tolli (9), kes kõik võitsid otsustavas mängus endast edetabelis eespool olnud vastase.

Praegu on peetud ka osa põhiturniiri kohtumisi ja poistest esimesena asetatud Petrik Tamtik on juba pääsenud teise ringi, ta alistas Ivan Nikolajevi (Venemaa) 6:0, 6:3. Tüdrukute turniiril on kõrgeima asetusega Brit Martin, kelle jaoks Narva Cup on “liiga nõrk” turniir, sest kui tema on TE U14 edetabeli neljas, siis ükski teine rivaal ei kuulu isegi 300 parema hulka. Poiste turniiri edetabeli liider Tamtik on rankingus näiteks 369. Avaringis alistas Martin Liana Mashija (Venemaa) 6:0, 6:1.

Veel eestlaste võidutulemusi Narva Cupi avaringist: Georg Strasch (2) -Vladimir Pavlov (Venemaa) 6:1, 6:4, Lukas Kristianson – Pijus Reklevicius (Leedu) 6:4, 3:6, 6:4, Lisette Aljas – Maya Prlja (Suurbritannia) 6:1, 6:0, Grete Gull (2) – Anastasia Pettersson (Rootsi) 6:2, 6:1, Vladislava Zautina – Jana Denisenko (Läti) 6:4, 6:4.

Välja langesid Averjanov, Henry Ink, Viktor Fainstein ja Indrek Herman Raudkivi ning Eesti tüdrukutest Adriana Roots, Katarina Brit Esken ja Nora Leinus. Teine pool avaringi kohtumistest peetakse teisipäeval.

scroll to top