Elena Malõginal jäi kuues paarismängu ITF-i tiitel saamata

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Elena Malõgina ja Tamara Curovic (Serbia) kaotasid Karaganda ITF-i W25 turniiril paarismängu finaali.

Malõgina on võitnud ITF-i turniiridel paarismängu lausa viis korda, esimest puhku juba 2017. aastal koos Soomet esindava Anastasia Kulikovaga, kellega koos nad võitsid ka 2019 suvel Pärnus. Tänavu on Malõgina võitnud kaks esikohta koos prantslanna Alice Robbe’ga. Tõsi, need võidud on tulnud 15-tuhandelistel turniiridel, aga W25 esikoht olnuks Malõginale juba uus tase.

Kuid Curovic on ITF-i tasemel lausa paarismängu spetsialist ja ühe korra võitnud ka W25 turniiri (2019). Kuid kokku on 26-aastasel serblannal lausa 31 (!) esikohta ITF-i paarismängust. Tema võidud on siiski viimasel ajal vähenenud – kui 2016 võitis Curovic kaheksa turniiri ja 2019 veel neli, siis viimasel kahel hooajal kokku kolm.

Paraku tuli neil finaalis 5:7, 4:6 alla vanduda neljandana asetatud Martyna Kubkale (Poola) ja Žilbek Kulambajevale (Kasahstan). Esimeses setis asusid vastased murdega juhtima, kuid Curovic/Malõgina viigistasid 3:3. Otsustava murde tegid aga Kubka/Kulambajeva seisul 6:5. Teises setis oli vastupidi: Malõgina/Curovic murdsid esimesena ja vastased viigistasid. Seisul 4:4 oli neli võimalus sooritada murre vastaste servil mõlemapoolsel geimpallil seisul 40:40. Kuid seda punkti nad kätte ei saanud ja siis kaotasid oma servi, teenides geimis vaid ühe punkti.