fbpx
Close

Federeri füsiotreener: ta ei hakka kunagi riskima oma tervisega

Roger Federer ei kavatsegi vanusele alistuda. / Foto: Reuters/Scanpix

Roger Federeri füsiotreener Pierre Paganini avaldas väljaandele tagesanzeiger.ch põhjuse, mis sunnib šveitslast tuuril edasi mängima.

“Kui Roger otsustab lahkuda, siis ta lahkub. Seda eelkõige siis, kui ta ei saa enam mängida või ei taha. Loomulikult kusagil on piir. Nüüd treenib ta väga kõvasti, sest ta tahab teada, kus on see piir ja kui lähedal ta sellele on. Sageli alahinnatakse tema kannatlikkust. Ilma kannatlikkuseta oleks ta ammu lõpetanud. Sellise entusiasmiga treenimiseks peab teil olema uskumatu isikupära ja pühendumus. Ja siis veel mängida ka matše. Ilma spordikireta oleks see võimatu. Me sõltume teineteisest, vastasel juhul oleks ta treeningprogrammi katkestanud. Peate mõtlema positiivselt ja leidma õige kombinatsiooni strateegilisest tegevusest ning spontaansusest. Olen ise pidevalt üllatunud, miks ta seda kõike veel jätkab,” kergitas kaant Paganini.

Roger Federerile tehti teatavasti eelmise aasta suvel paremale põlvele artroskoopiline operatsioon.

“Operatsioon sujus ilusti ja selle järel pidi Roger tegema meie poolt koostatud harjutusi taastumiseks. Ja kui ta läbis selle esimese etapi edukalt, tundis ta end peaaegu eufooriliselt. Ta vahetas kargud tõkkepuude vastu. Ta küll tundis end esimesi harjutusi tehes ebakindlatl, kuid eduka soorituse järel oli ta väga uhke,” jätkas füsio.

“Võib näha paralleele mängukire ja võidukire vahel. Entusiastlikult mängida on võimalik ka siis, kui ei võida. Siinkohal kerkib õhku küsimus, kui kaua see kirg kestab. Võin öelda, et ta ei hakka kunagi riskima oma tervisega. Tema jaoks on ülioluline elada tervena ka järgmisel eluetapil. Ta teadvustab seda endale ja ei hakka asjatult liialdama. Nüüd keskendub ta konkreetselt põlve ja keha tugevdamisele ja jõutreeningutele,” lõpetas Paganini.

Kuula ka Tennisneti varasemat podcasti “Kiire lõppmäng”, kus Madis Kareda räägib oma kohtumisest Pierre Paganiniga ja temaga tehtud intervjuust.

scroll to top