fbpx
Close

Rauno Gull Tartu ITFilt: pole mingi ime, kui kaotame, ammugi poleks ime meie piigade võit!

– Anet Angelika Koskel / Foto: ETL/Igor Pissarev

Tartus toimuval ITFi juunioride 5. kategooria turniiril on reedel kavas poolfinaalid. Eesti tennisistidest on üksikmängus nelja parema hulka asja vaid Anet Angelika Koskelil.

Paarismängus jätkavad ka Grete Gull/Brit Martin, Andrea Roots koos Läti tüdruku Patricia Ungure Rogozevacega ning Koskel/Dariia Monahhova (Venemaa). Noormeestest üritab turniirivõitu Oliver Ojakäär koos lõunanaabri Gustavs Dambinšiga.

Tütarlaste üksikmängus alistas Martin omavahelises kohtumises küll Gulli, kuid veerandfinaalis tuli tunnistada horvaaditari, esimesena asetatud Nora Knezevici paremust 3:6, 6:7(6).

Mängu jälginud treener Rauno Gull ütles, et Knezevic mitte ei võitnud mängu, vaid Martin pigem kaotas.

„Brit tegi liiga palju lihtvigu, vastane oli Briti jaoks kindlasti võidetav. Sageli jäi Brit ka kaotatud punktidesse asjatult kinni. Tegelikult pole Knezevic midagi hirmsat, eriti ilmekalt väljendus see esimeses setis, kus horvaaditar teenis lõviosa punktidest Briti lihtsatest eksimustest.“

Koskel oli veerandfinaalis parem vabapääsmega turniirile koha lunastanud Desire Pärnast 6:1, 6:4. Pärn sai teises ringis jagu Läti mängijast Patricia Ungure Rogozovecast.

Poolfinaalis tuleb Koskelile vastu turniiril väga kindlaid esitusi näidanud Šveitsi tütarlaps Natascha Schou.

Noormeeste turniiril ei jõudnud kahjuks Eesti poisid kaheksa parema sekka. Oliver Ojakäär kaotas kaheksandikfinaalis sloveen Matic Kriznikile 3:6, 4:6, Marten Murrand prantslasele Theo Papamalamisele ootamatult koguni 0:6, 0:6 ning põhjanaabrite lipu all võistlev Indrek Soome jäi tulise lahingu järel alla šveitslasele, kolmandana asetatud Kaj Quirjinsile 4:6, 5:7.

Noormeeste paarismängus pidas aga Ojakäär, kes paaris koos lätlase Gustavs Dambinšiga, ulmelise trilleri esimesena asetatud Tšehhi paari Jan Hrazdil/Jakub Prachariga. Esimese seti kiires lõppmängus oli Balti paar parem 12:10, kusjuures Ojakäär/Dambinš jäid taha 0:4 ja 1:5.

Teise seti võitsid tšehhid 6:3 ning otsustavas kiires lõppmängus 10-ni, olid taas paremad baltlased 11:9. Ka siin jäi Eesti/Läti duo tagaajaja rolli 0:4.

Oliver Ojakäär oli pärast mängu suhteliselt lustlik.  „No edu tõi meile agressiivne võrgumäng, vastased olid küll väga head servijad, kuid võrgus jäid meiega võrreldes passiivseteks. Otsustavas setis seisul 0:4 võitsime kuus punkti järjest, järgnes punkt-punkti heitlus, meil oli kaks matšpalli, teisel läksin võrku järgi ja realiseerisin võimaluse,“ rääkis Ojakäär.

Nelja parem seas kohtuvad Ojakäär/Dambinš sakslaste Jona Gitcheli/Bon Lou Karstensiga.

Tütarlaste paarismängus seisab Eesti piigadel Gull/Martin reedel ees raske ülesanne – alistada esimesena asetatud Horvaatia/Soome paar Nora Knezevic/Stella Remander.

Rauno Gull sõnas, et kui liigne teatraalsus tütarlaste mängust eemaldada, siis võib kõike juhtuda.

„Poleks mingi ime, kui nad homme kaotavad, aga poleks ka ammugi mingi ime, kui Eesti paar kogu turniiri kinni paneb. Meie tüdrukud oskavad paari mängida, nad on aktiivsed, tulevad vahele, hoiavad vastaseid pressi all. Aga sellist edu korral itsitamist võiks vähem olla. Neil on kõik eeldused vahvalt mängida ning võita nii järgmine, kui ka ülejärgmine vastane,“ ütles Rauno Gull. Finaali jõuab igal juhul vähemalt üks eestlanna, sest teises poolfinaalis on vastamisi Andrea Roots/Patricia Ungure Rogozevace ning Koskel/Dariia Monahhova.

scroll to top