fbpx
Close
PAF.ee

Billie Jean King: tippmängijaile võib sunnitud puhkepaus tulla kasuks

Billie Jean King 2018. aastal Wimbledoni turniiri vaatamas. / Foto: Reuters/Scanpix

Endine naiste maailma esireket ja paljukordne slämmiturniiride võitja Billi Jean King, kes oli ka WTA üks loojatest, usub, et koroonaviirusest tingitud paus võib tippmängijaile tulla isegi kasuks.

Kingi sõnul on praegu eliitsportlaste jaoks sobiv aeg tervise parandamiseks ja suurest koormusest tingitud vigastuste raviks, aga ka oma emotsionaalse seisundi üleval hoidmiseks. “Selleks, et olla tipus, pead olema võrdselt tugev nii füüsiliselt, vaimselt kui ka emotsionaalselt. Ja kõik suured mängijad olenemata ajastust on alati olnud kõige tugevamad just emotsionaalselt,” rõhutas King, kes sellega tahtis öelda, et ka praeguse keerulise ajaga tulevad nad kõige paremini toime.

Kingi arvates said mängijad nüüd järelemõtlemise aja oma karjääri ja uute eesmärkide üle. “Sest kui tuleme sellest välja, on olukord teistsugune ja sa pead kohanema,” ütles King.

CNN-i saates koos Andy Murrayga esinenud King on üksikmängus võitnud 12 suure slämmi turniiri ja paarismängudes veel 27 tiitlit. Ta oli kõige edukam Wimbledoni murul, kus ta võitis üksikmängu kuus ja paarismängu 14 korda. Tema edukaim aasta oli 1972, mil ta võitis nii Prantsusmaa lahtised, Wimbledoni kui ka US Openi. Sellega oli ta saavutanud ka karjääri suure slämmi, sest 1968. aastal võitis King ka Australian Openi.

Kuna Kingi tippajal arvutiedetabelit veel ei peetud, siis sai ta maailma esireket olla ainult aastalõpu edetabelis. Vahemikus 1966-1975 kuulus see au Kingile kuuel korral. US Openi tennisekeskus kannab 2006. aastast nime Billie Jean King National Tennis Center, Kuulsuste Halli valiti praegu 76-aastane ameeriklanna 1987. aastal.

scroll to top