fbpx
Close

Euroopa võitis Laver Cupi ennetähtaegselt

Alexander Zverev oli üks otsustava võidupunkti toojatest. / Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa koondis oli ülivõimas täna Bostonis lõppenud Laver Cupil. Pärast pühapäevase paarismängu võitmist juhtis Euroopa 14:1 ja sellega oli ka matš läbi, sest kolmes üksikmängus oli jagada veel 9 punkti, millest Maailma koondisele ei oleks piisanud.

Nelja Laver Cupi jooksul oli see esimene kord, kus matš nii vara lõppes. 2018. aastal võitis Euroopa 13:8 ja siis jäi pidamata viimane mäng. Teistel kordadel on mängitud lõpuni – 2017. aastal võitis Euroopa 15:9 ja 2019. aastal 13:11. Mullu Laver Cupi ei peetud.

Viimased kolm punkti, mis on alati pühapäevaste mängude võidusumma, tõid Euroopale paarismängus Andrei Rublev (Venemaa) ja Alexander Zverev (Saksamaa), kes alistasid Reilly Opelka (USA) ja Denis Shapovalovi (Kanada) 6:2, 6:7, 10:3. Pärast esimese seti kindlat võitu jäi eurooplastel teises setis seisul 2:2 kasutamata kolm murdepalli (0:40 Maailma koondise pallingul) ja lõpuks tie-break’is jäid Opelka/Shapovalov peale 7:4. Matši tie-break kulges aga algusest peale eurooplaste juhtimisel. Otsutas neljapunktiline spurt, mille tulemusena läksid Rublev/Zverev ette 8:2.

Euroopa esinumber Daniil Medvedev sai pidada ainult ühe kohtumise, sest täna ta enam väljakule tulla ei saanud, sama saatus tabas veel mitmeid mängijaid. Kõige rohkem mänge (3) said pidada Rublev, Zverev, Isner ja Shapovalov.

scroll to top