fbpx
Close

Esimene superüllatus on sündinud: Dominic Thiem langes välja

Õnnetu Dominic Thiem marsib väljakult minema. / Foto: AP/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste esimene võistluspäeva on veel pooleli, aga juba on sündinud erakordne üllatus: 35-aastane hispaanlane Pablo Andujar (ATP 68.) alistas Dominic Thiemi (Austria, 4) 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4.

Et Andujar oli settidega 0:2 taga, see isegi suurendab niigi suurt üllatust. Andujar on nüüd kahe nädala jooksul alistanud kaks esikümne mängijat, sest Genfi turniiri teises ringis lülitas ta välja Roger Federeri. Kuid vigastuspausilt naasnud ja liivaväljakutega vähe harjuda saanud Federeri võitmine (samuti kaotusseisult 0:1) ei olnud sedavõrd ootamatu.

Juba teine sett oli tasavägine ja Andujaril õnnestus seal kaks servimurret, aga ta ise loovutas kolm pallingugeimi. Kolmanda seti seisult 3:3 alustas Andujar 7:1 spurti, mis viis ta ka neljandas setis kahe murdega ette 4:1. Ühe sai Thiem tagasi, aga teist mitte. Otsustav sett algas mõlemapoolse murdega, aga otsustavalt sai Andujar Thiemi servigeimi kätte seisul 2:2. Oma servil hispaanlane enam ei vääratanud.

Andujar on karjääri jooksul võitnud neli ATP250 turniiri, neist viimase 2018. aastal. Maailma edetabelis pole ta kunagi olnud kõrgemal 32. kohast. Rõõmustada võib Jürgen Zopp, sest tema seis tänase suurüllatajaga on 1:0, kui eestlane alistas Andujari 2012. aasta Stockholmi turniiril. Kusjuures tookord oli Andujar edetabelis kõrgemal kui praegu. Meenutame, et Thiem jõudis Prantsusmaa lahtistel finaali aastatel 2018 ja 2019. Viimase finaali punktid lähevad tal nüüd maha ja ta võib maailma edetabelis langeda ühe-kahe koha võrra.

Naiste üksikmängus langes välja kolmekordne suure slämmi turniiride võitja Angelique Kerber (Saksamaa, 26), kes kaotas maailma 139. reketile Angelina Kalininale (Ukraina) 2:6, 4:6. Kalinina ei ole kunagi kuulunud esisajasse (parim koht 107.), kuid ta oli sel kevadel üsna heas vormis, kui võitis järjest ITF-i 25-tuhandelise ja 60-tuhandelise turniiri. Aga samas pole sellised võidud mingid näitajad, et alistada kunagine maailma esireket. Tõele au andes: Kerber on viimased hooajad mänginud saviliival halvasti. Aastatel 2012-2024 mängis Kerber Roland Garrosis suhteliselt hästi (veerandfinaal ja kaks kaheksandikfinaali), kuid alates oma esimesest tippaastast (2016) oleks ta justkui liivatennise unustanud. Kuue viimase turniiri (2016-2021) jooksul on Kerber nüüd Pariisis välja langenud avaringis, ainult 2018 jõudis ta veerandfinaali. Kehvasti on sakslanna mänginud ka teistel Euroopa liivaturniiridel.

Napilt pääses Greet Minneni (Belgia, WTA 125.) käest Petra Kvitova (Tšehhi, 11). Esimeses setis ei suutnud Minnen ja teises Kvitova hoida oma servi seisul 5:4 ja mõlemad setid lõppesid tie-breakiga. Aga veel enne oli Kvitova teises setis oma pallingul 5:6, 30:40 taga. Seega oli Minnenil ka matšpall, kuid see jäi kasutamata ja Kvitova võitis tie-break’i 4:5 kaotusseisust 7:5. Kolmas sett tuli kindlalt Kvitovale – lõpptulemus 6:7, 7:6, 6:1.

Veenvalt ei mänginud ka Naomi Osaka (Jaapan, 2), kes alistas Patricia Maria Tigi (Rumeenia) 6:4, 7:6. Tigil oli teises setis kasutada settpall seisul 6:5, aga seda Osaka pallingul. Üldiselt oli jaapanlanna servil kindel, ta kaotas mängu jooksul vaid ühe pallingugeimi ja võitis esimeselt servilt 89% punktidest, mis liivaväljakul on haruldaselt hea tulemus. Nii et vähemalt on Osakal mõne tugevama vastase vastu see lootus, et oma servi suudab ta ikka hoida.

scroll to top