fbpx
Close

Kääriku U12 turniiril näitasid võimu prantslased, Eesti edukaim oli Luukas Raudkivi

Võitja prantslane Nicolas Rimbaud (vasakul) ja talle finaalis napilt kaotanud Luukas Raudkivi. / Foto: Indrek Raudkivi

Käärikul pühapäeval lõppenud Tennis Europe U12 2. kategooria turniiril Estonian Junior Open jõudis mõlemas mänguliigis finaali Luukas Raudkivi. Paarismänguturniiril oli partneriks treeningkaaslane Ken Ink. Tüdrukute paarismänguturniiril hoidis Eesti lippu kõrgel Kaisa Varul.

Laupäeval alistas Raudkivii poiste turniiri poolfinaalis raskusteta Läti U12 edetabeli liidri Eriks Valeinise 6:1, 6:2. Teisest poolfinaalist pääses lõppvaatusesse prantslane Jules Nicolas Rimbaud, kes oli parem soomlasest Lukas Johan Korsströmist 6:2, 6:2.

Pühapäevases finaalis prantslase Jules Nicolas Rimbaudiga ei saanud Raudkivi mängu kuidagi käima. Esimene serv kasti ei lennanud ja palju tuli sisse lihtvigu 0:6. Teises setis jätkas eestlane agressiivset mängu, eksis vähem ning võitis (tahte)jõuga 6:4. Otsustavas tie break setis jäi Raudkivi taha 1:5, viigistas seisu 6:6 peale, läks korraks juhtima 7:6, lõi seejärel palli napilt pikaks ning matši viimased neli punkti ja Estonian Openi võidukarikas kuulusid Rimbaud’le 10:7.

„Esimeses setis eksisin palju, aga hea meel on selle üle, et olin terve mängu agressiivne ja julgesin rünnata kuni lõpuni,“ kommenteeris noor mängumees.

Tüdrukute finaalis kohtusid Prantsuse piiga Cindy Langlais ja Soome mängija Milla Kotamäki. Langlais oli võimsam, lõi täiega igal võimalusel ja noppis võidu 6:3, 6:0.

Paarismängufinaalides otsustati võitja kolmandas setis

Tüdrukute paarismängufinaal Langlais/Lila Bodur (Türgi) ja Soome/Eesti paari Kotamäki/Kaisa Varul vahel oli haarav, rohkelt mängiti pikki punkte. Võrgus näitas osavust nääpsuke Bodur ja esimene sett Prantsuse/Türgi duole 6:3. Teises setis sujus hõimusõsarate Kotamäki ja Varuli koostöö paremini ning hingestatult mänginud ugrilased võitsid 7:5. Otsustav kiire lõppmäng kulges punkt-punkti heitluses, kuid endiselt mängisid mõlemad paarid kartmatult. Lõppmänguloterii naeratas seekord Prantsuse/Türgi duetile 11:9. Seega teenis Langlais Käärikul tiitli nii üksik- kui paarismängus. Kotamäki/Varulile austustvääriv teine koht.

Ka poiste paarismängufinaalis otsustati võitja matši tie-break’is 10 punktini. Kuigi Ken Ink/Raudkivi on hästi kokku mänginud paar, jäid nad avasetis Taani/Prantsuse duo Andreas Philip Cort Malee Hansen/Rimbaud vastu passiivseks ja kaotasid 3:6. Teise seti võtsid eestlased rohkete võrgupunktidega 6:2. Halb oli aga see, et seti keskel hakkasid Raudkivi vaevama krambid ning poiss pidi lõpuni mängima sisuliselt sirgetel jalgadel.

Otsustav sett kulges punkt-punkti heitluses, kuid Eesti kutid tegid eduseisul 7:6 paar lihtsat viga ning mäng läks välismaalastele 10:8. Nii krooniti ta Rimbaud Käärikul tšempioniks mõlemas mänguliigis.

Rimbaud rääkis, et on turniiri võidu üle superõnnelik. Erinevalt meie poistest 12-aastane prantslane koolis ei käi, vaid on pühendunud ainult tennisele. „Teen ülesandeid läbi interneti, neli korda aastas on mõned testid. Aga praegu oleme tuuril ning põrutame siit otse Serbiasse,“ rääkis rõõmus Rimbaud. Prantslase treener lisas, et varajane alavalik on vanemate otsus.

scroll to top