Elisabeth Iila ja Mark Lajal jõudsid noorteturniiridel veerandfinaali

– Elisabeth Iila / Foto: ETL/Igor Pissarev

Elisabeth Iila, kes tänu teisele asetusele alustas Nastolas (Soome) ITF-i juunioride 5. kategooria turniiri otse teisest ringist, pääses võiduga veerandfinaali.

Iilal oli üpris raske mäng venelanna Darja Bilbaninaga, keda ta võitis 6:7, 7:5, 6:3. Paarismängus said Iila ja Lisette Aljas avaringis 6:2, 6:2 võidu soomlannade Nuppu Palmi ja Emma Virtaneni üle ja kohtuvad nüüd veerandfinaalis esimesena asetatud soomlannade Stella Remanderi ja Sade Scharliniga.

Mark Lajal mängib aga tugevamal turniiril Istanbulis, millel on 3. kategooria. Kaheksandana asetatud Lajal võitis teises ringis Mattias Southcombe’i (Suurbritannia) 6:2, 6:4 ja kohtub nüüd veerandfinaalis Constantinos Koshisega (Küpros), kes oli avaringis välja lülitanud ITF-i juunioride edetabeli esisaja (85.) mängija Nikita Kaširini (Venemaa). Lajal on samas edetabelis 160.

Lajal jätkab kaotuseta ka paarismängus, kus nad koos Derrick Chen’iga (Suurbritannia) alistasid veerandfinaalis Birtan Durani ja Fatih Sari (Türgi) 4:6, 6:3, 10:6. Poolfinaalis on Lajali ja Cheni vastased Nicolas Cortes Campos (Kolumbia) ja Nikolai Nedelchev (Bulgaaria). Neist Camposega Lajal juba kohtus Istanbuli turniiri avaringis ja võitis kahes setis.