fbpx
Close

Esialgne plaan: Australian Open lükkub edasi nädala või kahe võrra

Australian Openi peaväljak Rod Laver Arena. / Foto: AFP/Scanpix

Esialgu pole informatsioon veel ametlik, kuid BBC Sport kirjutab, et 2021. aasta esimene slämmiturniir Australian Open lükkub arvatavasti edasi ühe või kahe nädala võrra.

Sellise teate edastas Victoria osariigi, kus Melbourne paikneb, valitsuse spordiminister. Praeguse määruse kohaselt ei tohi välismaalased saabuda Victoria osariiki enne 1. jaanuari. Ning kuna selle hulgas on ka kahenädalase karantiini nõue, siis ei ole tennisistidel kuigivõrd aega valmistuda Australian Openiks, kui see toimuks esialgsetel kuupäevadel 18.-31. jaanuarini. Seda enam, et austraallastel oli soov enne slämmiturniiri pidada ka kahe nädala jooksul WTA ja ATP turniire, mis toimuksid samuti Melbourne’is.

Kui vahepeal oli õhus ka võimalus, et Australian Open lükkub hoopis märtsi- või aprillikuusse, siis nüüd ütles Victoria spordiminister Martin Pakula: “Lühiajalisem edasilükkamine on tõenäolisem kui pikaajalisem.” Meeste maailma esireket Novak Djokovic oli enne video kaudu esinenud palvega, et Australian Openi korraldajad peaksid lubama mängijail karantiini ajal treenida ning enne suurvõistlust peaks toimuma vähemalt üks turniir. Djokovic palus, et Victoria osariigi võimud mõistaksid tennisistide vajadusi turniiriks valmistumisel.

Esialgu ei ole aga kohalikud võimud veel ametlikult lubanud karantiiniajal treenida. “Millistes tingimustes saab olema karantiin, on veel läbirääkimiste küsimus,” ütles Pakula. “Karantiininõuded määrab ainult kohalik terviseamet ning ATP ja WTA peavad siis otsustama, kas see on neile vastuvõetav.”

Nii on praeguse seisuga kõige tõenäolisem, et Australian Open algab kas 25. jaanuaril või 1. veebruaril ja tennisistid võivad Austraaliasse saabuda alates 1. jaanuarist. Oletada võib, et 18. jaanuaril peetakse esimesed Austraalia lahtiste eelsed turniirid.

scroll to top