fbpx
Close

Nick Kyrgios loobus US Openist, sest peab inimelusid tähtsamaks profispordist

– Nick Kyrgiosest on kujunenud viirusest hoolimise eestvõitleja. / Foto: AP/Scanpix

Austraalia tennisist Nick Kyrgios teatas, et jääb “inimeste nimel” eemale US Openist.

Koroonaviiruse pandeemia algusest saadik on Kyrgios olnud kriitiline kõikide suhtes, kes pole haigusest hoolinud, ta arvustas Aadria tuuri ja selle osavõtjaid, mõnitas Twitteris Alexander Zverevit, kes käis karantiinis olemise asemel peol ja vaidles veel paljude kaasmängijatega.

Vaidlemine ning ekstsentrilised otsused ja väljaütlemised on muidugi Kyrgiose loomuses ning sel põhjusel on teda nimetatud ka “pahapoisiks”, aga nüüd on temast saanud inimkonna eest võitleja – vähemalt enda sõnul. “Ma ei mängi tänavusel US Openil. Sisemiselt on mulle valus loobuda võistlemast maailma spordi ühel suurimal areenil, Arthur Ashe’i staadionil,” ütles Kyrgios avalduses. “Kuid ma jään koju istuma rahva, austraallaste, sadade ja tuhandete elu kaotanud ameeriklaste ning kõigi teie nimel.”

Kyrgiosel on kindel arvamus, et profitennisistid pidanuks ühinema ja koos võistlemisest loobuma. “Hingame korraks sisse ja vaatame, mis on tähtis,” rõhutas Kyrgios ja kutsus ametikaaslasi üles: “Oma spordiala ja majanduse saame uuesti üles ehitada, aga kaotatud elusid tagasi ei saa. Tennisemängijad, te peaksite töötama üksteise nimel ja koos. Te ei saa tantsida laual ja sõita Euroopas ühelt näidisturniirilt teisele. See on isekas käitumine. Mõelge ükskord ka teistele inimestele. Just selleks ongi viirus. Haigus ei hooli teie edetabelikohast ja raha hulgast, mida teenite. Käituge vastutustundlikult.”

scroll to top