fbpx
Close

Londoni muruturniir edukas: Ken Ink poolfinaalis, Ink/Raudkivi paarismängu finaalis

Ekke Tiidemann: korralduse poolest võrreldav juunioride suurte slämmidega

Paarismängu võitjad Max Kwiatkowski ja Rhys Lawlor vasakul, seejärel finalistid Luukas Raudkivi ja Ken Ink. /Foto: Tennis Europe

Tennis Europe`i U14 1. kategooria Lexus Junior International Roehamptoni turniiril oli Eesti esindatud neljaliikmelise delegatsiooniga. Wimbledoni kvalifikatsiooniturniiri muruväljakuid said proovida Nora Olivia Adamson, Ken Ink ja Luukas Raudkivi. Treenerina oli kaasas Ekke Tiidemann. Ink tegi väga hea võistluse ja jõudis üksikmängus poolfinaali, koos Raudkiviga saavutati paarismängus aga II koht.

Adamson ja Raudkivi pidid leppima üksikmängus avaringiga, Ink aga võitis Briti esindaja Vincent Fletcheri kolmesetilises lahingus 6:3, 5:7, 6:2, teises ringis alistus pisut üle tunni kestnud kohtumises Iisraeli noormängija Dan Brand 6:1, 6:1. Veerandfinaalis tuli Inkil madistada Slovakkia tulevikulootuse, aasta noorema Richard Križaniga. Kaotanud avaseti 2:6, kogus eestlane end ning võitis tasavägise teise seti 6:4, kolmandas setis ei jõudnud slovakk Inkiga enam sammu pidada ning numbritega 6:1 sillutas Ink tee poolfinaali.

Poolfinaalis tuli meie poisil vastu astuda Suurbritannia U14 koondislasele Rhys Lawlorile, kes oli jaanuaris Tarbes`is peetud Petits As`i turniiril alistanud Raudkivi 6:3, 6:3. Tugeva inglase saldo eestlastega jäi ka pärast poolfinaali positiivseks. Lawlori erakordselt tugeva servi vastu ei leidnud Ink rohtu ning 6:0, 6:2 võiduga pääses finaali inglane. Lawlor võitis ka turniiri, alistades ülimalt tasavägises finaalkohtumises rumeenlase Matei Chemeleni 7:6 (5), 7:6 (6).

Paarismänguturniiril moodustas Adamson paari austerlanna Lea Hauder-Maieriga. Tulise heitluse järel Suurbritannia paari Rosie Cho/Eva Hutchinsi vastu tuli leppida lüüsaamisega pärast otsustavat tie break setti 2:6, 6:1, 2:10.

Kolmandat paigutust omanud Eesti poisid Ink/Raudkivi alistasid paarismänguturniiri avaringis raskusteta Briti duo Dash Green/Brandon Ratanavongi 6:2, 6:2. Teises ringis ei saanud eestlased aga kuidagi Suurbritannia paari Evan Lendrum/Niall Picked-Barua vastu oma mängu käima.  Võitnud avaseti 6:4, kaotasid meie mängijad teise 3:6. Otsustavas tie break setis oli brittidel kasutada ka kolm matšpalli, kuid kaua kokkumänginud Ink/Raudkivi ei andud alla ning võitsid lõpuks 15:13. Poolfinaalgi oli äärmiselt tasavägine. Punkt-punkti võitlus Jaapani/Rumeenia paari Motoharu Abe/Chemeleni (2. asetus) vastu kestis paarismängu kohta harvanähtavalt kaua – ligi kaks tundi kestnud matši võitsid eestlased 6:4, 6:4. Otsustava punktiga lõppenud geime kogunes kohtumises tervelt kaheksa.

Finaalis tuli Poola/Suurbritannia paari Max Kwiatkowski/Lawlor paremust tunnistada 4:6, 3:6.

„Alates poolfinaalist olid korraldajad organiseerinud matšidele nii joonekohtunikud kui pallipoisid. Väga äge üritus, täismäng,“ kommenteeris Tiidemann. „Väga kihvt turniir! Muru polnudki nii hull, nagu alguses arvasime. Esimest korda saime Keniga tunda, kuidas on mängida, kui kohtumist teenindavad pallipoisid, mõned neist olid umbes kahekümne-aastased,“ rääkis Raudkivi.

Tiidemann lisas, et see oli üks paremini korraldatud U14 turniir, kus ta kunagi käinud on. „Väga hea korraldus – korralik hotell, väga hea toitlustus ja transport, kaheksa treeningväljakut! Lisaks täiesti uued muruväljakud ja pluss 25 kraadi iga päev! Ei olnud üldse kehvem, kui juunioride suur slämm!“

Raudkivi ja Ink (lisaks veel Nikita Smirnov) valmistuvad järgmised kaks nädalat juuli alguses Türgis peetavaks võistkondlikuks U14 Summer Cupi alagrupiturniiriks. Eesti U14 koondise tüdrukud (Adamsonile lisaks Kiira Paškov ning Eleanora Roos) mängivad Summer Cupi alagrupiturniiri Poolas.  

scroll to top