fbpx
Close

Eesti poiste U14 koondis naaseb Saksamaalt kaheksanda kohaga

– U14 Summer Cup / Foto: Tennis Europe

Saksamaal Bremenis toimunud poeglaste U14 European Summer Cupsil lõppes täna üks neljast alagrupiturniirist. Eesti poisid lõpetasid turniiri kaheksanda ehk viimase kohaga.

Tänases kohtumises seitsmenda koha eest madistasid eestlased kapten Edgar Vaini juhendamisel Taani võistkonnaga, kes andis oma esinumbrile Emanuel Grau Kristensenile (TE U14 121.) puhkust.

Kuna Bremenis kallas vihma mängiti viimase vooru kohtumised sisetingimustes.

Kaspar Lusti (TE U14 180.) mängis August Broström Poulseni (TE U14  423.) vastu ja pidi pärast kaks ja pool tundi kestnud maratonkohtumist lõpuks kolmes setis 2:6, 7:5, 2:6 alla vanduma.

„No Kasparil oli kõva andmine tegelikult. Aga täna läks niipidi. Eks saadud kogemused maksavad ka midagi,“ ütles Edgar Vain telefoniusutluses.

Teises matšis tulid väljakule Samuel Mandelkorn (TE U14 173.) ja Christian Grönfeldt-Sörensen (TE U14 362.). Ka Mandelkorn pidi kahjuks tunnistama Taani poisi paremust 6:1, 6:2.

„Säm mängis läbi valu. Õlg hakkas haiget tegema, ja isegi meditsiiniline paus oli,“ selgitas kapten.

Vaatamata sellele, et matš tervikuna oli kaotatud, peeti ka paarismäng, kus vastamisi läksid Eesti poolelt Edwin Averjanov/ Lusti ning Grönfeldt-Sörensen /Poulsen. Kuigi matš oli tasavägine, jäi eestlastel võidupunkt saamata – 6:7 (4), 3:6. Kogu matš 0:3 ja alagrupis 8. koht.

„Paar oli eriti pingeline. Tegelikult oli Taani täitsa võidetav. Midagi müstilist ei olnud. Täna lihtsalt selline päev. Aga poisid kurvad ei ole. Eks nad saavad ka aru, et kogemustest õpitakse. Tuju hoiab üleval ka vinge lõputseremoonia,“ rääkis Vain.

Seega jäi turniiril Eesti ainsaks võiduks Edwin Averjanovi välja võideldud võidupunkt kohtumises Iisraeliga, kui Eesti noormängija alistas Omer Sharari 6:4, 6:2.

Alagrupist pääsesid edasi finaalturniirile Saksamaa ja Rootsi.

„No Rootsi ja Saksamaa olidki teistest peajagu üle. Igati loogiline, et need kaks võistkonda edasi said,“ kinnitas Vain.

Finaalturniirile jõudis ka tugev Soome U14 poiste koondis, kes Prantsusmaal toimunud alagrupiturniiril alistas poolfinaalis võõrustajate esinduse 2:1 ning jäi finaalis 1:2 alla Venemaale.

scroll to top