Šiauliai TE U4 turniir mitmetele Eesti noormängijale üsna edukas

– Tennis / Foto: Pixabay

Lõppeval nädalal võistlesid mitmed Eesti noormängijad Leedus Šiauliai Open by Toyota U14 3. kategooria turniiril. Eestlastest olid edukamad turniiritabelis esimest asetust omanud Kätriin Reinvald ja Edwin Averjanov, kes jõudsid poolfinaali nii üksik-, kui paarismängus, paarismängus suutsid aga finaali välja jõuda Hanka Mühlberg ja Nikita Smirnov ning poolfinaali Hugo Narmont/Luukas Raudkivi ja Kristofer Karis (koos Averjanoviga).

Tütarlaste turniiril polnud kahes esimeses ringis Eesti U14 esinumbrile Kätriin Reinvaldile vastast ei Briti mängijast Emma Ketlerist ega Poola tüdrukust Barbara Kowalskast, mõlemad võidud tulid eestlannale seisuga 6:0, 6:0. Veerandfinaalis alistas Reinvald Leedu U14 edetabeli neljanda tüdruku Marta Krukauskaite 6:3, 6:1. Poolfinaalis tuli meie piiga vastaseks veerandfinaalis Eesti tüdrukust, hea turniiri teinud Lisbet Levandist 6:2, 7:5 jagu saanud Olesja Demcenkova. Läti U14 kuues reket jäi seekord peale 6:4, 6:4.

Turniiri võitis lätlanna Marija Lauva, kes finaalis oli Demcenkovast parem 6:3, 6:3.

Poiste üksikmängu turniiril korjasid eestlased märksa suurema saagi, vähemalt võitude poolest. Edwin Averjanovil olid samuti kaks esimest ringi kerge jalutuskäik, veerandfinaalis tuli rinda pista Lätis esindaja Bogdan Kozloviga. Pikakasvulise Läti kolmanda numbriga Kozloviga oli Averjanov esimeses setis raskustes, kuid pani teises setis siiski oma paremuse lõplikult maksma 7:6 (3), 6:2.

Nii tuli Eesti poisil nelja parema seas vastamisi minna aasta noorema sakslase Vincent Jacob Reisachiga. Reisach oli veerandfinaalis kolmesetilises kohtumises välja lülitanud teise Eesti noormängija Luukas Raudkivi 4:6, 6:1, 6:3. Kõva löögiga sakslane alistas ka Averjanovi 6:3, 6:1.

Võidu said eestlastest kirja veel Kristofer Karis, Kaspar Jaani, Nikita Smirnov, märkimist väärib ka Robin Lucas Sirgi mehine avaringi esitus tugeva Poola poisi Juliusz Marcin Stancyki vastu 5:7, 6:2, 1:6, aga ka Luukas Raudkivi teise ringi võit Läti number kahe Armands Aire üle 6:2, 3:0 (lv). Aire põhjendas loobumisvõidu andmist väsimusega.

Turniiri võitiski eestlastele peavalu valmistanud Reisach. Sakslane oli finaalkohtumises parem poolakast Antoni Kasperskist 7:6(7), 2:1. Poola poisi edasimängimisest loobumise põhjus pole teada.

Tütarlaste paarismänguturniiril jõudis Tartu tüdruk Hanka Mühlberg koos lätlanna Viktorija Visocanskaga finaali. Nelja parema seas oli teisena asetatud Eesti/Läti paar tulises lahingus parem Leedu/Läti duost Liepa Galvelyte/Vladislava Lescinska 6:3, 2:6, 10:7.

Esimesena asetatud Läti/Eesti duo Lauva/Reinvald jõudsid muretult poolfinaali, kus tuli vastu võtta aga kergelt üllatav kaotus Läti paarilt Anna Azarova/Elizabete Marta Hamitova 6:3, 0:6, 6:10. Viimased võitsid ka turniiri.

Poiste paarismängus olid nelja parem seas esindatud koguni kaks puhast Eesti paari ning Nikita Smirnov koos sakslase Reisachiga. Esimese paigutusega Averjanov/Kristofer Karis jäid poolfinaalis alla tugevale Poola paarile Antoni Kasperski/Igor Piasek ning Hugo Narmont/Raudkivi pidid tunnistama Reisach/Smirnovi nappi 1:6, 6:1, 8:10 paremust. Finaalis käis tuline andmine, kuid poolakad Kasperski/Piasek näitasid paremat närvi ning võitsid fin