Vägev aasta lõpp: Ken Ink võitis Nastolas nii üksik- kui paarismänguturniiri!

– Ken Ink / Foto: Facebook

Soomes Nastolas lõppes pühapäeval Tennis Europe`i U14 3. kategooria turniir Cinia Next Gen Tour, kus mõlemas mänguliigis võidutses Ken Ink. 13-aastane Ink alistas finaalis paarismängu partneri, Poola mängija Maksymilian Kwiatowski 6:2, 6:3.

Läbi turniiri kindlat mängu näidanud Inkil kahes esimeses ringis raskusi ei tekkinud, soomalane Oliver Kiljunen alistus 6:2, 6:0 ning inglane Daniel Joita 6:3, 6:2. Veerandfinaalis osutas meie mängijale pisut kõvemat vastupanu Soome U14 edetabeli teine number Aatu Niemelä, kuid ka tema pidi Inki paremust tunnistama 6:2, 7:5. Nelja parema seas kohtus Ink samuti 2009. aastal sündinud taanlase, oma koduriigi U14 edetabeli viienda poisi Andreas Philip Cort Malee Hanseniga. Avaseti võitiski Hansen 7:5, kuid edasist mängu valitses Ink, kes 7:5, 6:2 setivõitudega sillutas tee finaali. Turniirivõitu otsustanud kohtumises Ink oma paarismängupartnerit Kwiatowskit mängu ei lasknudki ning võitis igati teenitult 6:2, 6:3. Seitsmest põhitabelis alustanud Eesit poisist jõudis veel veerandfinaali Hugo Narmont.

Hea turniiri tegi Ink ka paarismängus. Koos Kwiatowskiga alistati pärast kaht suhteliselt kerget võitu poolfinaalis Soome paar Lukas Hans Johan Korsström/Topi Ollila 7:5, 6:1 ning nii mindi finaalis vastamisi Eesti paari Hugo Narmont/Luukas Raudkiviga. Narmont/Raudkivi olid seejuures veerandfinaalis brittide Freddie Clark/Daniel Joita vastu välja tulnud otsustavas tie break setis 1:6 kaotusseisust, nimelt võitsid nad siis üheksa punkti järjest ja kogu matši 6:7 (4), 6:4, 10:6.

Finaali kaks esimest setti lõppesid mõlemad 6:3, esimene Narmont/Raudkivile, teine Ink/Kwiatowskile. Otsustavas setis läks mäng punkt-punktilt kuni seisuni 8:8, seejärel sai Eesti/Poola paar kaks punkti järjest ning 10:8 eduga ka TE U14 võidukarika. Tüdrukute turniiri alustas 11 Eesti tütarlast, kaheksa parema sekka jõudsid Hanka Mühlberg ja Nora Olivia Adamson. Küll aga jõudis Adamson koos Karoliina Kuhiga paarismänguturniiril finaali. Tõsi, seda pisut omanäolisel moel, nimelt said Adamson/Kuhi pärast avaringi võitu loobumisvõidu nii veerand- kui poolfinaalis. Finaalis tuli tasavägise mängu järel tunnistada Soome duo Ilona Kanerva/Linda Olivia Rimpi nappi paremust 7:5, 6:3.