fbpx
Close

Tüdrukute U14 koondise kapten Märt Kivirähk: kõige tähtsam on võita viimane mäng!

– Tennis / Foto: Pixabay

Teisipäeval lõppes Poolas Sobotas tütarlaste U14 European Summer Cupsi üks neljast alagrupiturniirist. Eesti tüdrukud said turniiri viimases matšis jagu Norrast 2:1.

Tänases kohtumises seitsmendale kohale kohtuti Norraga. Esimeses matšis pidi Adriana Roots (TE U14 240.) küll tunnistama Norra piiga Fredrikke Trollsaasi (TE U14 640.) paremust 6:1, 6:2, kuid järgmises kohtumises tõi Simona Alter Eesti tütarlaste võistkonnale turniiril esimese võidupunkti, kui oli kolme setis parem Elisabeth Braathenist 6:3, 3:6, 6:1.

Paarismängus Alter/Roots pidasid tõelise lahingu matšivõidu nimel Iben Storkaas/Trollsaasiga. Esimene sett läks norralannadele 2:6, teine kuulus aga Eesti tüdrukutele 6:3. Viimases, otsustavas setis tõid Alter/Roots kastanid tulest ning võitsid selle 11:9. Tasuks seitsmes koht.

Lisaks Alterile ja Rootsile kuulus tiimi ka nooruke Marie Johanna Lapimaa.

„Viimaseks ei jäänud,“ ohkas võistkonna kapten Märt Kivirähk rahulolevalt telefoni.

„Kui turniirile tagasi vaadata, siis on selge, et tüdrukud on võimelised tegelikult kõigiga mängima. Skoorid päris tegelikku olukorda ei peegelda,“ rääkis Kivirähk. Eesti oli varem teatavasti alla jäänud Kreekale ja Belgiale.

„Tüdrukud võitlesid hästi. Väljak oli ka siin imelik. Liivapuru asfaldi peal – meeltult libe, meile väga harjumatu. Kohtumises Norraga oli meil lõpuks pisut ka õnne, mida ei saa küll eelmiste matšide kohta öelda,“ sõnas Kivirähk.

Alagrupist pääsesid edasi Šveits ja Hispaania.

„No Šveitsiga tegime siin trenne ja matše turniirieelsel päeval. Võitsime. Loomulikult kõik teavad, trenn ja võistlus on erinevad asjad, aga midagi see ikkagi näitab. Eks meie neidudel esines matšiaegset pabistamist pisut rohkem. Kuid kõige tähtsam on võita viimane mäng,“ ütles Kivirähk rõõmsa veendumusega.

scroll to top