fbpx
Close

Eesti karikavõitjateks tulid Lissi Kubre ja Mattias Siimar

– Naiste üksikmängu teine Saara Orav ja karikavõitja Lissi Kubre / Foto: ETL

Nädalavahetusel peeti Tartus Tähtvere Tennisekeskuses Eesti karikavõistlused, mis olid ühtlasi ka Tartu lahtised meistrivõistlused. Koosseis oli nooremapoolsem ja naiste turniir oli üldist pilti arvestades tugevama koosseisuga.

Naiste üksikmängus õigustas esimest asetust Lissi Kubre, kes tuli karikavõitjaks kaotamata settigi. Poolfinaalis alistas Kubre Viktoria Kleer Kliimandi (5) 7:5 6:2 ning seejärel esikohamängus Saara Orava (3) 6:4 7:5. Orav oli omakorda poolfinaalis parem teisena asetatud Helena Narmontist tulemusega 7:6(5) 4:6 6:2.

Paarismängus ei läinud Kubrel enam nii hästi. Koos paarilise Polina Ramenskajaga (1) mindi kaheksa hulgas vastamisi Orava ja Brit Martiniga, kellele kaotati üllatavalt kindlalt – 2:6 1:6. Duett Orav/Martin näitas ka edaspidi head minekut. Poolfinaalis võideti Mariela Pluutus/Laura Rahnelit 7:6(5) 6:3 ning seejärel kullamängus Kliimand/Grete Helena Rooset 6:1 6:2. Kliimand/Roose aga olid nelja hulgas paremad Alissia Aleksandra Kivi/Victoria Maria Mändmast (2) 7:5 6:1.

– Paarismängu teine koht Grete Helena Roose/Viktoria Kleer Kliimand ja esikoht Saara Orav/Brit Martin / Foto: ETL

Meeste üksikmängus tuli karikavõitjaks nagu ka viimati peetud Eesti GP-etapil favoriit Mattias Siimar. Poolfinaalis mängis esimesena asetatud Siimar üle Oskar Irdoja (4) 6:1 6:4 ning finaalis Oliver Ojakääru (3) probleemideta 6:1 6:2. Ojakäär sai poolfinaalis jagu Johannes Seemanist (5). Ojakääru eduseisul 7:6(0) 3:0 andis Seeman noorele tartlasele loobumise.

– Üksikmängu finalistid Oliver Ojakäär (2) ja Mattias Siimar (1) / Foto: ETL

Analoogselt naiste turniirile ei leia me üksikmängu võitjat paremate seast paarismängus. Siin on siiski põhjus muu. Siimar lihtsalt ei osalenud selles võistlusklassis. Nii tuli paarismängus esikohale ühtlane ja tugev paar Martin Randpere/Seeman. Esikohamängus saadi jagu Ojakäär/Marten Murrandist 6:2 6:2. Poolfinaalid: Randpere/Seeman vs David Mikelaišvili/Anton Pavlov 6:1 6:2, Ojakäär/Murrand vs Patrick Peterson/Kevin Suvi (3) 6:4 6:2.

Tulemused leiad siit.

scroll to top
Inline
Inline