fbpx
Close

Eesti karikavõitjaiks tulid Grete Gull ja Sten Hiiesalu

Naiste üksikmängu võitja Grete Gull (vasakul) ja finalist Valeria Gorlatš. / Foto: Taavi Treier

Eesti karikavõistlustel said üksikmängudes esikoha noorteklassi tennisistid Grete Gull ja Sten Hiiesalu, aga neile pakkusid tugevat konkurentsi viimasel ajal harva mänginud Valeria Gorlatš ja Christopher Robin Klettenberg.

Gorlatši mängupaus oli põhjustatud emaks saamisest, aga nüüd on palju erinevaid karikaid ja medaleid võitnud naine tagasi ja seda üpris edukalt. Tartus toimunud turniiril alistas Gorlatš teises ringis teisena asetatud Alissia Aleksandra Kivi 6:2, 6:1 ja jätkas võitudega Sandra Tolli (7) üle 6:2, 6:2 ja poolfinaalis Loore Kulli üle 6:2, 6:3. Kull oli turniiri üks üllatajaid, kes kolmes setis alistas Maribel Vetevoolu (6) ja veerandfinaalis Annemai Mutso, kes omakorda oli saanud jagu Gerda Reinarust (3).

Esimesena asetatud Gull liikus finaali ka kindlate võitudega ega loovutanud settigi. Poolfinaalis alistus talle Anna Maria Tottrup (4) 6:4, 6:2. Kuid peaaegu samanimeliste finaali Gull-Kull asemel tuli siiski G-tähega mängijate finaal ja võib-olla isegi ootamatult oli Gull Gorlatšist üsna kindlalt 6:2, 6:1 parem.

Võitja Sten Hiiesalu (paremal) ja finalist Christopher Robin Klettenberg / Foto: Taavi Treier

Meeste üksikmängus läks samamoodi, et finalistid Hiiesalu ja Klettenberg ei loovutanud sinna jõudmiseks settigi. Tundus, et Klettenbergil on avaringis raske vastane Tallinna noortemeistri Patrik Rainer Kaljula näol, aga treenerina töötav Klettenberg (6) võitis 6:1, 6:0. Ta jätkas võitudega Samuel Mandelkorni, Aleksander Kvitši (2) ja poofinaalis Alex-Andre Ojassalu (4) üle 6:1, 6:4.

Hiiesalul (1) olid tasavägisemad mängud, näiteks veerandfinaalis Robert Raagi (8) võitis ta 6:4, 6:3 ja poolfinaalis Denis Maijorovi (5) 7:5, 6:4. Aga nagu ka naiste üksikmängus, ei saanud finaalis “vanad” noortele vastu ja Hiiesalu alistas Klettenbergi 6:4, 6:1.

Naiste paarismängus kindlustas Gull kahekordse võidu, kui nad finaalis koos Tottrupiga (2) võitsid esimesena asetatud paari Mariela Pluutus/Reinaru 7:5, 6:0. Meeste poolel aga kahekordset võitjat ei tulnud, sest Hiiesalu/Marten Murrand (3) kaotasid juba esimeses ringis Henry Inkile ja Mandelkornile, kes seejärel kaotasid veerandfinaalis Klettenbergile ja samuti üle pika aja võistlustennist mänginud Martin Randperele 2:6, 6:7.

Edasi läks Klettenberg/Randperel raskemaks, aga nad tulid välja nii poolfinaalis kui ka finaalis, kui alistasid vastavalt Maijorov/Ojassalu (1) 6:4, 4:6, 10:8 ja Villem Aadamsoo/Raagi (2) 6:3, 5:7, 17:15. Meeste paarismäng oli ainus, kus asetamata mängijad võitsid. Teises poolfinaalis olid Aadamsoo/Raag võitnud samuti ülipingelises mängus Aleksei Bohani ja Kvitši 7:6, 6:7, 10:8.

scroll to top