fbpx
Close

Muutused maailma edetabelis: kes kui palju tõusis?

Nadia Podoroska kerkis edetabelis 83 kohta. / Foto: Reuters/Scanpix

Slämmiturniir toob alati maailma edetabelis suuri muutusi, aga tänavu võib-olla mitte nii suuri, sest eelmise aasta Prantsusmaa lahtiste punktid jäid samuti alles.

WTA edetabelis oli mõistagi tähelepanuväärne Pariisis võitnud Iga Swiateki (Poola) tõus 54. kohalt 17ndaks. Tõsi, ta ei olnud suurim tõusja, sest kuna teisest sajast ülespoole on märksa lihtsam kerkida, siis Nadia Podoroska (Argentiina) tõusis 131. kohalt 48ndaks (+83) ja Martina Trevisan (Itaalia) 159. kohalt 83ndaks (+76).

Swiatek oli ka ainus mängija, kes läks edetabelis mööda Anett Kontaveidist, kes nüüd asub 22. kohal. Nii ei olnudki esimese ringi kaotus Eesti esireketile kuigi saatuslik, sest tema lähimad jälitajad ei jõudnud ka Roland Garrosis kuigi kaugele.

Esikümnes toimus ka muutusi. Sofia Kenin (USA) ja Karolina Pliškova (Tšehhi) vahetasid kohad ja ameeriklanna on nüüd neljas, tšehhitar kuues, kuid nende vahel asuv Elina Svitolina (Ukraina) jäi paigale. Keninil on vaid 20 punkti vähem kui kolmandal kohal asuval Naomi Osakal (Jaapan). Taas tõusis esikümnesse Petra Kvitova (Tšehhi), kes on nüüd kaheksas. Esikümnest langes tema asemel välja Belinda Bencic (Šveits).

Kaia Kanepi on järgmise nädala edetabelis 109. kohal. Podoroska ja Trevisan olid kaks mängijat, kes temast möödusid, aga lisaks neile tšehhitar Barbora Krejcikova.

ATP edetabelis ülisuuri tõuse polnud, kuid karjääri jooksul esmakordselt kerkis TOP50 sekka 19-aastane itaallane Jannik Sinner, Roland Garrosi veerandfinalist. Ta tõusis 75. kohalt 46ndaks.

Maailma esikümnesse kerkis esmakordselt Roland Garrosi poolfinalist Diego Schwartzman (Argentiina). Ta tõusis 14. kohalt kaheksandaks. Samuti esmakordselt murdis esikümnesse Andrei Rublev (Venemaa), kes on nüüd kümnes. TOP10 seast langesid välja Gael Monfils (Prantsusmaa, praegu 11.) ja Roberto Bautista Agut (Hispaania, 13.). Kuid Schwartzmanist kuni Bautista Agutini on ainult 500 punkti ja kuna meeste turniirid lähevad järgmisest nädalast täie hooga edasi, võib oodata veel muutusi edetabelis.

Naistel on vastupidi, esialgu on kalendris vaid kaks turniiri – ülejärgmisel esmaspäeval algab Ostrava turniir ja novembri teisel nädalal Linzi turniir. WTA üritab sinna vahele jäävaks kaheks nädalaks veel turniire leida. Praeguse seisuga on Soul valmis tennisiste võõrustama, kuid turniiri aeg pole veel teada. Võimalik, et üks turniir peetakse veel. Kuid ühtki Premier 5 või Premier Mandatory turniiri enam ei toimu.

scroll to top
Inline
Inline