Andrea Roots ja Sten Hiiesalu tulid Eesti karikavõitjateks

Andrea Roots. / Foto: Igor Pissarev

Täna lõppesid Tartus Tähtvere Tennisekeskuses Eesti karikavõistlused, kus võitsid naistest Andrea Roots ja meestest Sten Hiiesalu.

Hiiesalu kaitses mullust esikohta, kui ta oli finaalis alistanud Christopher Robin Klettenbergi, kes tänavu tegi kaasa ainult paarismängus. Nagu tavaliselt, oli enamik karikavõistlustest osavõtjaid veel noorteklassi mängijad, kuid lõpuks jõudis Hiiesalu neist ainsana nelja parema hulka. Suurüllataja oli kindlasti harrastustennise esiliigas mängib Kristo Kull, kes jõudis poolfinaali tabeliosast, kuhu kuulusid ka neljanda-viiendana asetatud Alex-Andre Ojassalu ja Henri Ink. Paraku kaotasid mõlemad esimeses ringis – Ojassalu kolmes setis Hugo Narmontile ja Ink kahes setis Markus Valtsonile. Nii tuli Kullil alistada ainult Narmont ja Frederick Karma, kes oli omakorda võitnud Valtsonit.

Hiiesalul oli raskem mäng 2. ringis Samuel Mandelkorniga (7:6, 7:5), aga ka Kulli poolfinaalis ta väga kindlalt ei alistanud (7:5, 6:2).

Tabeli alumisest poolest jõudsid veerandfinaali ainult täiskasvanud mängijad, kes olid ka asetatud. Veerandfinaalis võitis Robert Raag (2) Aleksei Bohani (8) 7:5, 6:3 ja Carl Bret Parko (7) Aleksandr Kvitši (3) 4:6, 6:2, 7:6. Poolfinaalis oli Parko parem Raagist 4:6, 6:4, 6:4. Täpselt nagu ka mullu, oli Hiiesalu pigem kindlam finaalis kui varasemates mängudes ja ta võitis Parko 6:2, 6:4.

Paarismängus õigustasid esimest asetust Ink/Mandelkorn, kes finaalis võitsid Klettenbergi ja Martin Randpere 6:4, 3:6, 10:5. Klettenberg/Randpere lülitasid avaringis välja teisena asetatud Hiiesalu/Ojassalu ja seejärel väga raskes mängus 2:6, 7:6, 10:5 Karma ja Marten Murrandi. Poolfinaalide tulemused: Ink/Mandelkorn – Raag/Kevin-Kristjan Uba (4) 6:4, 7:6 ja Klettenberg/Randpere – Kvitš/Parko 6:4, 6:2.

Naiste karikat ei tulnud kaitsma mullune võitja Grete Gull ning esimesena asetatud Rootsil oli kõige raskem mäng poolfinaalis, kus ta Victoria Maria Mändmat (4) võitis 7:6, 6:7, 7:6. Tabeli alumises pooles lülitas Lisette Aljas 2. ringis välja Gerda Reinaru (2) 6:4, 6:0, edasi läks aga nii, et Aljas sai veerand- ja poolfinaalis loobumisvõidud vastavalt Simona Ladvalt ja Anna Maria Tottrupilt (3). Finaalis võitis Roots Aljase 6:3, 6:3, kuigi neil oli poolfinaalis täiesti erinev koormus – üks mängis ca kolm tundi, teine null minutit.

Andrea Rootsil oli võimalus koos õe Adrianaga võita ka teine esikoht, aga nad kaotasid finaalis Aljas/Tottrupile (3) 5:7, 3:6. Ka siin tuli Rootsil koos õega pidada pikk poolfinaal, sest esimesena asetatud Alissia Aleksandra Kivi ja Reinaru võideti 6:1, 6:7, 10:8. Teises poolfinaalis võitsid Aljas/Tottrup Mändma/Karola Suviste (2) 6:1, 6:4.