fbpx
Close

Kaia Kanepi alustab homme, Maria Lota Kaul murdis põhitabelisse

– Kaia Kanepi / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kui WTA turniiridega on praegu kitsas käes, siis naiste ITF-i võistluskalender päris kokku kuivanud veel pole. Nii osaleb neli Eesti naistennisisti sellel nädalal ITF-i turniiridel. Tähelepanu keskmes on Kaia Kanepi (WTA, 109.), kes omab Cherbourgi 25 000 USD auhinnafondiga turniiril kõrgeimat asetust.

Cherbourgis (Prantsusmaa) kohtub esimesena asetatud Kaia Kanepi (WTA 109.) avaringis kohaliku tennisisti Harmony Tan’iga (WTA 239.). Turniiril, mis mängitakse kõva kattega sisehallis, teeb kaasa 14 mängijat maailma edetabeli teisest sajast. Neist tuntuim on vaieldamatult ungarlanna Timea Babos, kes võitis äsja Roland Garrosil oma neljanda paarismängu Suure slämmi turniiri.

Funchali (Portugal) ITF-i 15,000 USD auhinnafondiga turniiril teevad kaasa Maria Lota Kaul ja Maileen Nuudi. Üksikmängus pidid mõlemad alustama kvalifikatsioonist. Kui Maileen Nuudi (ITF 1004.) oli sunnitud kvalifikatsioonis vastu võtma napi kaotuse hispaanlannalt Ares Teixido Garcialt (ITF 1151.) 6:0 1:6 5:10, siis Maria Lota Kaulil (WTA 1265.) õnnestus end põhitabelisse murda. Selleks tuli tal alistada 18-aastane Cosima Trinity Calinescu (Prantsusmaa, -.) 6.4 6:4. Põhitabeli avaringis kohtub Kaul just Nuudi alistanud Teixido Garciaga. Paarismängus on Nuudi partneriks leedulanna Iveta Dapkute ja Kauli partneriks venelanna Alina Charaeva, kes oli Prantsusmaa lahtiste neidude turniiri finalist.

Monastiri ITF-i turniiril (W15) on Elena Malõgina (WTA 577.) põhitabelis ja asetatud neljandana. Eesti kolmas reket kohtub avaringis poolatari Weronika Falkowskaga (WTA 949.). Varem pole omavahel kohtutud. Lõppenud nädalal teatavasti sealsamas poolfinaali jõudnud Malõgina kaotas finaalipääsu otsustanud kohtumises hispaanlanna Yvonne Cavalle-Reimersile (WTA 514.) 4:6 0:6.

scroll to top
Inline
Inline