fbpx
Close

EELVAADE|Kaia Kanepi vs Johanna Larsson

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Tõenäoliselt pärast neljapäeva keskööd kohtub Kaia Kanepi Indian Wellsi turniiri avaringis rootslanna Johanna Larssoniga. Mäng on kavas 8. väljaku kolmanda kohtumisena, esimene algab Eesti aja järgi kell 21.

Kanepi ja Larssoni ametlik statistika annab nende omavaheliste mängude tulemuseks 3:0 eestlanna kasuks, aga tegelikult kohtusid nad ka 2006. aastal FedCupi turniiril ja siis võitis Kaia koguni 6:2, 6:0. Hiljem on mängud olnud tasavägisemad, kaks viimast kohtumist (mõlemad aastal 2014) võitis Kanepi kolmes setis. Need mängud toimusid liivaväljakul, aga ainus kohtumine kõvakattel, kus mängitakse ka Indian Wellsis, lõppes 2012. aasta Australian Openi avaringis Kanepi kasuks 6:2, 6:4.

Kihlveokontorid loevad Kanepit selgeks soosikuks, tema võidukoefitsiendid erinevates kontorites on 1,2-1,3 vahel, mis tundub isegi liiga väike, kui arvestada, et Kaia vorm on mingil määral siiski küsimärk – ta on sel aastal pidanud vaid kolm mängu.

Maailma edetabelis on Larsson praegu 76. ja Kanepi 86., kuid see niivõrd palju ei loe. Kui arvestada parimate päevade taset, siis Kanepi kuulus ikkagi mitu hooaega maailma teise kümnesse, aga Larsson oma tippajal vaevu mahtunud TOP50 sisse (üldse parim koht 45. septembris 2016). Jõudnud esimest korda maailma esisajasse 2010. aastal, on ta nüüd üheksa hooaega põhimõtteliselt kogu aeg keerelnud 50.-80. koha kandis.

Suure slämmi turniiridel pole Larsson kunagi jõudnud 3. ringist kaugemale ning sinnagi vaid kolm korda. Seega on Larssoni näol tegu maailma tasemel korraliku mängijaga, kelle tase püsinud ühtlasena, kuid mitte silmapaistvana. Kaks WTA turniirivõitu Larssonil siiski on – 2015 võitis ta koduse Bastadi turniiri ja mullu Nürnbergi turniiri. Viimasel ajal on Larsson pigem tuntud hea paarismängijana, kus tema partner on olnud maailma esikümne tennisist Kiki Bertens. Paarismängus on Larssonil 13 WTA tiitlit.

scroll to top