Eesti tennisesõpradel tuleb mängu jälgida taas keset ööd, sest kolmapäeval kell 2.30 algab Adelaide’i WTA 500 turniiri 2. ring peaväljakul Kaia Kanepi ja Marketa Vondroušova (Tšehhi) kohtumisega.
Vondroušova on jälle selline mängija, kellega on rohkem kohtunud Anett Kontaveit (tšehhitari vastu taga 1:3), aga ühe korra ka Kanepi. 2021. aastal kaotas Kaia Vondroušovale Prantsusmaa lahtiste avaringis 6:4, 3:6, 0:6. Mõistagi peeti see mäng liivaväljakul, kus Vondroušova on olnud ka edukas – 2019. aastal jõudis ta Roland Garrosis finaali.
Vondroušova pole esikümnesse kunagi jõudnud, kuid tema parim edetabelikoht (14.) on ühe pügala võrra parem kui Kaial. Sellise rankinguni jõudis Vondroušova paar nädalat pärast Prantsusmaa lahtiste finaali. 2021. aastal mängis Vondroušova ka Tokyo olümpiafinaalis. Võib-olla jääb mõnele tennisesõbrale mulje, et tegemist oleks justkui langeva tähega, aga seda on liiga vara öelda, sest Vondroušova on alles 23-aastane. Ta võib veel esikümnesse jõuda ja püsida seal aastaid, ehkki selle eelloo kirjutaja seda siiski ei ennustaks, sest pigem on Vondroušova hea tasemega mängija, kes päris tippu siiski ei küündi. Mingil ajal esikümnesse võib ta ikkagi tõusta.
Tennisnetil on Kaia eeloleva öö vastasest ka palju eelvaateid. Neist esimene ongi kirjutatud siis, kui Kaia ise tšehhitariga kohtus. Selles loos on võetud kokku Vondroušova karjäär 2021. aasta suveni. Viimast eelvaadet saate aga lugeda siit.
Kuid pärast seda ei olegi Vondroušovast suurt midagi kirjutada. Indian Wellsi turniir, kus tšehhitar Anetti võitis, lõppes talle kaheksandikfinaalis kaotusega Veronika Kudermetovale. Seejärel mängis Vondroušova vaid ühe mängu Stuttgardis (kaotas Ons Jabeurile) ja siis algas pooleaastane paus, mille tingis randmevigastus.
Pausi ajal abiellus Vondroušova oma kauaaegse elukaaslase Stepan Šimekiga ja passi järgi kannab ta nüüd nime Marketa Šimkova, aga tenniseturniiridel on üles antud veel neiupõlvenime järgi. Pulmad peeti Praha lähistel asuvas Mcely lossis.
Sügisel naasnuna oleks Vondroušova saanud kohe kasutada turniiridele pääsuks vigastuseelset edetabelikohta (32.), aga ta otsustas esialgu mängida tugevamatel ITF-i turniiridel ja jätta võimalus varasemat rankingut kasutada 2023. aastaks. Selle alusel pääses Vondroušova ka Adelaide’is otse põhiturniirile. Huvitaval kombel on tema nn protected ranking täpselt sama, mis Kaia tegelik edetabelikoht – turniiril mängiksid justkui kaks maailma 32. reketit, aga Vondroušova on tegelikult 92. Ta oli mullu sügisel 124., kuid esisajasse tagasi aitas Vondroušova võit ITF-i 100 000 dollari turniiril Suurbritannias. Lisame veel, et Australian Openil põhiturniirile pääsuks aitab Vondroušovat kunagine 32. koht, aga asetust ta selle alusel ei saa. Protected ranking on ainult selleks, et tabelisse koht saada.
Kuna Vondroušova mängib pärast aprillikuud alles esimest WTA turniiri, oleks tema vormi ja vigastusest taastumise kiiruse kohta midagi vara arvata, aga ta võitis teisipäeva öösel Jekaterina Aleksandrova (8) 4:6, 6:3, 6:2 ja see tulemus annab tunnistust, et TOP30 tasemel võib ta praegu mängida küll.
Paljudel kihlveokontoritel ei ole veel panuseid sellele mängule, aga mõnes kohas on näha, et Vondroušovat peetakse sarnaseks soosikuks nagu hiinlanna Qinwen Zhengi möödunud ööl Kontaveidi vastu. Tšehhitari koefitsient on 1,7 ja Kaial 2,1 lähistel, seega umbes 55-protsendiliselt on soosik Vondroušova. Kuidas need koefitsiendid pannakse, on raske öelda, sest aluseks võivad ju sisuliselt olla vaid mõlema mängija esimese ringi kohtumised Adelaide’is. Ennustusportaali Paf koefitsiente näete siis, kui nad antud lingil ilmuvad.