fbpx
Close

EELVAADE | Aasta jooksul kolmandat korda Marketa Vondroušova vastu

Marketa Vondroušova. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveidil on juba päris palju selliseid vastaseid, kellega ta on jooksva aasta jooksul kohtunud kolm või rohkem korda – näiteks Maria Sakkari, Garbine Muguruza, Ons Jabeur või Jelena Ostapenko. Tänasest liitub sellesse nimekirja ka tšehhitar Marketa Vondroušova.

Nagu suure slämmi turniiiridel, peavad ka Indian Wellsis tabeli põhjal 3. ringis kohtuma asetatud mängijad, kui nad varem välja ei lange. Anetti (4) tänane vastane on asetatud 30ndana ja ta sai teisest ringist edasi sama hölpsalt kui Anett, alistades poolatar Magdalena Frechi 6:1, 6:3.

Kontaveit ja Vondroušova kohtusid eelmise aasta juuni lõpul Wimbledoni turniiri avaringis ja vaatamata veenvale algusele jäi Anett alla 6:2, 4:6, 2:6. Vondroušova oli suvel üsna heas vormis ja selle tunnistuseks jõudis Tokyo olümpial finaali. See oli tšehhitari teine suur finaal, sest ta mängis ka 2019. aasta Prantsusmaa lahtiste tiitlikohtumises. Pärast Wimbledoni kaotust oli Anett Vondroušova vastu omavahelistes mängudes taga 0:2, sest oli kaotanud ka 2017. aastal Bieli turniiri finaalis.

Kuid sügisel Moskva turniiri poolfinaalis sai Anett lõpuks võidu 6:3, 6:4. See ei olnud väga keeruline mäng, sest Anett läks mõlemas setis murdega ette ja hoidis edu. Just selle kohtumise eelvaade on viimane, kus Vondroušovast kirjutasime ja seal on sees lingid ka eelnevatele artiklitele. Seega jätkame praeguses artiklis vaid sellega, mida on Vondroušova teinud pärast Moskva turniiri.

Kui Anett kohtus Vondroušovaga Kremlin Cupil, oli vastane maailma edetabelis 35. ja nüüd 33. Seega võime järeldada, et mingit suurt saavutust tšehhitaril viimase nelja kuu jooksul ette näidata pole. Ja nii see tegelikult ongi. 2021. aastal pärast Moskvat Vondroušova enam WTA turniiridel ei mänginud, kuid pidas ühe kohtumise Billie Jean King Cupil, kus võitis Viktorija Golubici. Tänavu jõudis Vondroušova Austraalia lahtistel kolmandasse ringi, aga parim tulemus on Dubai WTA 500 turniiril poolfinaali jõudmine. Paraku pidi ta seal kerge vigastuse tõttu andma loobumisvõidu Veronika Kudermetovale, kes võiks olla tänase paari Kontaveit-Vondroušova võitja järgmine vastane Indian Wellsis. Dubais alistas Vondroušova Australian Openi finalisti Danielle Collinsi, aga see võit ei olnud täisväärtuslik, sest seisul 6:2, 0:3 Collins loobus, olles enne esimese seti võitnud.

Kuigi Vondroušova on kahe finaalijõudmisega sähvatanud, on tšehhitari näol siiski tegemist mängijaga, kes üle oma varju ei hüppa, aga ära ka ei vaju. Pigem ühtlase tasemega nn all-round tennisist, kelle pole nõrkusi, kuid ka mitte kindlat relva. Sellepärast tasubki arvata, et kui Anett näitab esikümne taset, mida ta viimase poole aasta jooksul enamikel turniiridel on näidanud ja selle tõestuseks ka maailma viiendaks reketiks tõusnud, peaks ta oskused Vondroušova omadest mõnevõrra üle käima, Muidugi on Vondroušova ohtlik oma vasakukäelisuse tõttu, kuid usutavasti on maailma tippmängijad sellega harjunud.

Kihlveokontorid on võib-olla mõõdukalt ettevaatlikud. Ennustusportaal Paf annab Anettile võidukoefitsiendi 1,47 ja Vondroušovale 2,70, mis väljendab umbes 65-protsendilisi võidušansse Eesti esireketile. Mõne sarnase tasemega mängija vastu on Anett viimasel ajal saanud isegi madalama ehk siis kindlama võidukoefitsiendi, aga võib-olla arvestatakse ka nende omavahelist seisu 2:1 Vondroušova kasuks.

Täna saame loota, et ei pea enam öösel üleval olema, sest näiteks ööl vastu esmaspäeva pidanuks Kaia Kanepi loogika kohaselt alustama enne keskööd, aga eelmiste kohtumiste ootamatu venimise tõttu alustas alles kell 1.50. Täna on Anetti mäng teisel väljakul järjekorras teine ja kell 20 alustavad samas Maria Sakkari (Kreeka, 6) ja Petra Kvitova (Tšehhi, 27). Kuigi see mäng võib olla tasavägine, ei tohiks seal pikki punkte tekkida. Pakume, et Anett ja Vondroušova alustavad 22-22.30 vahel. Mängu näitab Inspira telekanal.

scroll to top