fbpx
Close

Anett Kontaveit tuli raskest seisust välja, aga kaotas otsustava seti tie-break’is

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Mängus, kus algul tundus, et Anett Kontaveidil (6) tuleb vastu võtta suhteliselt kindel kaotus, jõudis ta lõpuks isegi otsustava seti tie-break’is matšpallini, kuid neil väga otsustavatel punktidel oli Qinwen Zhengil (Hiina) rohkem õnne.

Anett kaotas esimese seti 1:6, kuigi mäng polnud nii ühepoolne kui numbrid näitavad. Eesti esireketil oli vastase kolmes servigeimis edu. Esimeses geimis piirdus see seisuga 30:0, aga kolmandas geimis teenis ta ka kaks murdepalli, millest esimesel oli hea ründevõimalus, kuid Anett eksis. Veel teenis ta murdepalli seisul 1:5, aga seal vast setti päästa olnuks niikuinii raske. Igal juhul oli hiinlanna esimene serv efektiivsem ja äralööke tegi ta ka tunduvalt rohkem (9:3).

Ka teise seti algul ei suutnud Anett ühes servigeimis rünnakuid loogilise lõpuni viia ja jäi murdega taha. Aga see oli viimane kord, kus ta oma servi kaotas. Kuid tal oli vaja saada ka vastaselt murre. Seni väga efektiivseid äralööke piki piiri teinud Zheng hakkas natuke rohkem eksima ja Anetti enesekindlus tõusis. Läks koguni nii hästi, et seisult 2:4 võitis ta neli geimi järjest, seega kaks murret.

Otsustavas setis oli Anettil vast parim võimalus murda seti esimesel poolel, sest siis oli hiinlanna veel ebakindlam. Ühe murdepalli eestlanna teenis, aga erilist võimalust seda realiseerida ei olnud. Lõpus olid mõlemad oma servil kindlad ja nii otsustas tie-break. Anett oli minimurdega kaks korda peal, aga Zheng sai mõlemad tagasi. Neist teise Anetti veast, aga see oli ka ainus kehv punkt tema poolt. Teised punktid, mis Anett tie-break’is kaotas, olid ikkagi tingitud Zhengi heast mängust. Ja ka õnnest, sest oma servil seisul 4:5 tuli hiinlannale appi joonekohtunik, kes Anetti hea tõrje luges auti. Pukikohtunik parandas, aga punkt, kus Anettil oli tõrje järel initsiatiiv, mängiti uuesti. Nüüd võitis Zheng ja sai 6:5 ette. Matšpalli päästis Anett pika ja kõrgetasemelise pallivahetuse järel ja seejärel sai serviga ka teise punkti – 7:6. Nüüd tuli õnn veelkorra Zhengile appi, sest ta tabas võrgulinti. Pall jäi küll mängitavaks aga Anett eksis napilt ja võis ju ka mõelda, et miks ei võinud vastane sentimeeter allapoole lüüa, olnuks mäng läbi. Igatahes võitis Zheng kaks viimast punkti ja dramaatilise tie-break’i 9:7.

Lõpus kahjuks ei näidatud äralööke, aga küllap jäi Zheng sellega ikkagi peale . Lihtvigu tegi aga Zheng 15 ja Kontaveit 14 – pika mängu kohta mõlemal vähe, kuigi taas tundus, et vigade arvestaja oli osa lihtvigu lugenud sunnitud vigadeks, sest nii vähe neid poleks tohtinud olla.

Servi näitajad olid Zhengil tänu esimesele setile pisut paremad. Ta võitis ässad 6:3, oli napilt parem esimese servi protsends (60 vs 59) ja ka esimeselt servilt võidetud punktides (77 vs 72%). Murdepalle realiseeris Anett 8st 2 ja Zheng 6st 3. Punktidega jäi hiinlanna peale 104:93. Vähemalt andis mäng tunnistust, et pikk paus ei ole Anettile halvavalt mõjunud ja tema vorm on päris korralik, ehkki mitte veel parim.

scroll to top