fbpx
Close

EELVAADE | Miamis läks napilt, kas seekord Anett Kontaveit säästab fännide närve?

Ajla Tomljanovic. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit on augustikuus heas vormis. Senised tulemused ei jäta selles kahtlustki. Tema tänane vastane Ajla Tomljanovic (Austraalia) pole küll kerge pähkel puremiseks, aga ehk seekord läheb kindlamalt kui viis kuud tagasi.

Nimelt kohtusid samad vastased 24. märtsil Miamis turniiri 2. ringis. Anett võitis 7:6, 2:6, 7:6, aga tulemuski näitab, kui palju energiat ja fännide närve ta sellega kulutas. Nii et tänase mängu eel ongi küsimus: kas saaks seekord kergemalt? Aga muidugi ei saa me olla ka niisugused optimistid, et Anetti võitu juba eos kindlaks peaksime.

Juba märtsikuises eelvaates võisite lugeda Tomljanovici senisest karjäärist, et tegemist on küll tubli tennisistiga, aga suuremad võidud tal puuduvad. Seepärast me nüüd enam Tomljanovici varasemat karjääri ei puuduta, saate sellest rohkem teada, kui klikite ülal olevale lingile.

Selles eelloos pole juttu mängust endast, aga meenutame, et Tomljanovic murdis tookord koguni seitsmel korral Anetti pallingu ja võitis esimeselt servilt 9% võrra rohkem punkte. Kumki ei suutnud oma servi kasutada otsustavatel hetkedel – Tomljanovic avasetis seisul 5:4, Anett otsustavas setis seisul 5:4 ja 6:5. Kuid mõlemas tie-break’is oli Anett kindlam. Sel hooajal on Eesti esireket tie-break’idega plussis 7:4 ja võitis ka kaks viimast – Cincinnati turniiril Angelique Kerberi ja Iga Swiateki vastu. Anetti karjääris oli mingi aeg, kus pidime kartma, kui algas tie-break, aga viimasel ajal enam ei pea. Ning vaatamata sellele, et Anett jõudis Miamis poolfinaali, tundub tema mäng praegu kindlam.

Aga mida on viie kuu jooksul teinud vahepeal 26-aastaseks saanud Tomljanovic? Kui austraallanna mängis Anettiga Miamis oli tema edetabelikoht 40., nüüd 47. Tagasiminek pole küll kuigi suur, aga samas pole Tomljanovic ka kunagi olnud WTA edetabelis kõrgemal kohal kui 39., seega ei saa ka rääkida madalseisust.

Nagu eelmisest eelvaatest võis lugeda, on Tomljanovic olnud slämmiturniiridel edutu ning selles osas pole midagi muutunud – Roland Garrosis langes ta esimeses ja Wimbledonis teises ringis. Kui Tomljanovic täna Kontaveiti võidaks, jõuaks ta karjääri jooksul alles teist korda teisest ringist kaugemale – esimene kord oli 2014. aasta Roland Garrosi 1/8 finaal. Nii et statistika ei näita Anetti vastase kohta midagi head, aga sellelegi ei saa liiga kindlalt loota. Kõige rohkem punkte on Tomljanovic viimase viie kuu jooksul kogunud Rabatist, kus ta jõudis poolfinaali.

Enne kohtumist Anettiga alistas Tomljanovic Miamis maailma 9. reketi Arina Sabalenka, kuid viimase viie kuu jooksul on tema silmapaistvaim võit Darja Kasatkina (Venemaa, tol hetkel WTA 30.) üle Wimbledoni avaringis.

Spordiennustaja Peep pakub taas 2:0 võitu

Nii näitavad kõik andmed, et Anett on täna selge soosik ja muidugi nõustuvad sellega ka kihlveokontorid. Ennustusportaal Paf annab Anetti võidukoefitsiendiks 1,29. Eelmisel korral, kui vastased Miamis kohtusid, oli eestlanna koefitsient 1,6-1,7 piires. Kihlveokontorid oskavad tendentse jälgida ja teavad, et praegu on Anetti võidušansid suuremad, kui olid märtsis. Vaadake Pafi tennisepanuseid siit.

Küsisime taas spordiennustaja Peebu arvamust. Üleeile pani ta pihta pakkumise, et Anett võidab kahes setis, samas ta ei julgenud Kaia Kanepi võidule panustada ja pakkus selle asemel Jelena Ostapenko kaotust, mida aga ei tulnud. “Nojah, nägite ju ise, et Kaia oli kaotusest vaid ühe punkti kaugusel. Väga tubli, et võidu välja võitles, aga mu kahtlus suhteliselt madala koefitsiendiga ennustamise suhtes oli siiski õigustatud,” arvas Peep. “Täna on Anetti 2:0 võidule koefitsient 1,83 ning ikkagi ma prooviksin sellele panustada. Ta ei võida 6:1, 6:1 nagu Sara Sorribes Tormot, sest austraallanna serv ja ka tõrje on paremad, aga näiteks 6:4, 6:3 võib võita.”

Riskipanuste kohta arvas Peep, et võiks proovida koefitsiendiga 2,6 panustada Ons Jabeuri võidule Aliaksandra Sasnovitši üle, sest valgevenelanna mäng on ülimalt ebastabiilne. “Ta on küll Anettile olnud ebamugav vastane, aga tulemused kõiguvad seinast seina,” ütles Peep.

scroll to top