fbpx
Close

Federer ja Serena Williams loovutasid seti, Djokovic neli pallingugeimi

Roger Federer on US Openil kaotanud juba kaks setti. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kuna vihmasel kolmapäeval mängiti US Openil ainult kahel peaväljakul, siis käisid sealt läbi peamiselt suured kuulsused ja mõned väiksemad kuulsused, kelleks võib pidada Ashleigh Bartyt (Austraalia, 2), Karolina Pliškovat (Tšehhi, 3) või Kei Nishikorit (Jaapan, 7).

Suured kuulsused olid algul päris hädas oma vastastega, aga võidu said siiski kätte üpris turvaliselt. Roger Federer (Šveits, 3) kaotas teist kohtumist järjest avaseti. Seekord oli tema algus maailma 99. reketi Damir Džumhuri (Bosnia) vastu ikka kurjakuulutav, sest 20-kordne slämmiturniiride võitja jäi 0:4 taha. Federer murdis kohe ühe pallingugeimi tagasi, aga setti enam ei päästnud. Kuid edaspidi murdis servigeime ainult Federer ja võit tuli ikkagi soliidsete numbritega 4:6, 6:2, 6:3, 6:4. Federeri 58 äralööki (nende seas 16 ässa) ja 45 lihtviga näitavad siiski kvaliteeti.

Maailma esireket Novak Djokovic ei saanud kahe seti vältel olulist paremust 56. reketi Juan Ignacio Londero (Argentiina) vastu. Esimeses setis läks Londero murdega ette, aga Djokovic suutis kohe samaga vastata ja seti lõpus veel ühe vastase pallingugeimi võita. Teises setis oli Londero ees 3:0, siis juhtis Djokovic 5:3, aga veelkorra võttis argentiinlane esireketi pallingugeimi ära. Kuid tie-break’ide suurmeister (seda tõestas Djokovic Wimbledoni finaalis) võitis otsustava geimi 7:3 ja lõpuks mängu 6:4, 7:6, 6:1, ehkki viimases setis kaotas serblane ainsa geimi taas oma pallingul.

Miks Djokovic jäi serviga hätta (vastasel 4 murret), võib näha numbritest – 7 ässa ja 8 topeltviga on maailma esireketi kohta ikka üsna kehv näitaja. Samuti oli Djokovicil uskumatult madal esimese servi õnnestumisprotsent – 51. Äralööke ja lihtvigu tegi Djokovic võrdselt, mõlemat 35. Londerol oli 24 äralööki ja 44 lihtviga, siit see vahe sisse tuligi.

Ja lõpuks kaotas ka Serena Williams (8) oma 17-aastasele kaasmaalannale Catherine (Caty) McNallyle avaseti, kui oli ainsana loovutanud servigeimi seisul 5:5. Teises setis sai ainsa murde kirja Williams ning alles otsustavat setti valitses favoriit vääramatult, kui ta seisu 6:1 juures andis vastasele ära vaid viis punkti. Williams võitis 5:7, 6:3, 6:1. McNally on maailma edetabelis kerkinud 121. kohale, sest jõudis Washingtonis poolfinaali ning on tänavu võitnud ka ühe ITF-i 100 000 auhinnafondiga turniiri. Kui US Openil anti McNallyle wild card, siis Wimbledonis läbis ta kvalifikatsiooni ja kaotas avaringis inglanna Heather Watsonile. Võitnuks McNally selle mängu, saanuks ta kohtuda Anett Kontaveidiga.

Pliškova ja Barty võitsid oma kohtumise kergemalt, ka Nishikori sai neljas setis edasi. Seega jäid üllatused ära, aga soosikud sattusid raskemasse seisu kui võis oodata. Kaotas Venus Williams (USA), kuid tema 4:6, 4:6 allajäämist Elina Svitolinale (Ukraina, 5) tuleb pidada pigem seaduspäraseks.

Naiste üksikmängu tabel.

Meeste üksikmängu tabel.

scroll to top