Jürgen Zopp sai Ukrainas üllatava kaotuse

– Tennisevõrk / Foto: Pixabay

Poleks küll uskunud, et maailma edetabeli 431. mängija Jürgen Zopp (6) kaotab Irpini (Ukraina) 25 000 dollari auhinnafondiga turniiril kindlalt Artjom Smirnovile (Ukraina), aga nii täna juhtus.

Smirnov (ATP 741.) võitis koguni 6:3, 6:1 ning mõlemas setis läks ta kohe juhtima. Esimese seti teises geimis ukrainlane murdis Zoppi pallingu, juhtis seejärel 3:0 ja hoidis edu. Teises setis võitis Smirnov viis esimest geimi järjest. Zoppi vedas alt palling – 3 ässa kõrval koguni 7 topeltviga. Esimese servi protsent 61 ei olnud küll viga, aga Eesti esireket võitis vaid 49% esimese pallingu punktidest. Vastase servil oli Zoppil kasutada üks murdepall, mille ta ka realiseeris – sellega pääses eestlane teise seti nulliga kaotamisest. Vastane võitis 10st murdepallist 5.

Kahjuks ei saanud Zopp kaotusele leevendust ka paarismängus, kus nad koos Vladimir Ivanoviga jäid 6:7, 1:6 alla teisena asetatud Usbekistani duole Sergei Fomin/Jurabek Karimov. Esimeses setis läksid Zopp/Ivanov kaks korda murdega ette, aga usbekid vastasid kohe samaga. Tie-break’is juhtisid Zopp/Ivanov 5:2 ja 6:5, aga kaotasid 9:11. Teises setis jäi Eesti paar taha 0:4, siis võitis oma pallingu ja juhtis vastase servil 40:0. Kui seda geimi siiski kätte ei saadud, oli võitlus läbi.

Täna mängivad Zopp ja Vladimir Ivanov ka paarismängu 2. ringi kohtumise, loodame sealt paremat tulemust.