fbpx
Close

EELVAADE | Mängija, keda Anett Kontaveit ei ole veel võitnud

Marketa Vondroušova Tokyo olümpial. / Foto: AFP/Scanpix

Marketa Vondroušova on nimi, mida Anett Kontaveit ilmselt meelsasti ei meenuta, sest 22-aastast tšehhitari ei ole Eesti esireket veel võitnud. Kolmas kohtumine algab laupäeval kell 12 Moskva turniiri poolfinaalis.

Mängitud on kaks korda. Esimene kohtumine 2017. aasta aprillis Bieli turniiri finaalis oli üllatav, sest edetabeli põhjal poleks kumbki pidanud sinna jõudma. Vondroušova tegi siis lausa imet ja võitis 17-aastasena turniiri, alistades finaalis Anetti 6:4, 7:6. Seejärel noor tšehhitar pisut “kadus”, aga kerkis uuesti rambivalgusesse 2019. aasta Prantsusmaa lahtistel, kus ta jõudis finaali ja kaotas seal Ashleigh Bartyle. Seejärel oli ta uuesti kadunud ja tänavu hakkas jälle paremini mängima – paraku see ei väljendu WTA punktides, sest olümpiafinaali jõudmine neid ei anna.

Ent siiski ei hakka me Vondroušova kogu karjääri tänases eelloos läbi võtma, sest pikemalt saab sellest lugeda siit. Too eellugu oli kirjutatud siis, kui Kaia Kanepi kohtus Vondroušovaga Prantsusmaa lahtiste avaringis, aga neli nädalat hiljem oli Anett temaga vastamisi Wimbledoni avaringis. Mõistagi on see eellugu lühem ja seal muidugi pole kirjas mängu tulemust. Kuid Anett kaotas selle matši 6:2, 4:6, 2:6, ehkki alguse järgi tundus, et Vondroušoval pole midagi vastu panna. Ent Anett ise oli siis hoopis teistsugune. Parajasti olid tal käsil treeneriotsingud ja meeleolu polnud parim. Igatahes selle mängu kaks viimast setti olid ühed halvemad, mida Anett sel hooajal on mänginud.

Wimbledonis tuli Vondroušoval teises ringis tunnistada US Openi värske tšempioni Emma Raducanu paremust, aga siiski läks tšehhitari tee ülesmäge enne kui Anetti oma. Järgnes Tokyo olümpiaturniir, kus Vondroušova alistas kaks maailma esikümne mängijat, Naomi Osaka ja Elina Svitolina, ning kaotas ainult finaalis Belinda Bencicile. Septembris jõudis Vondroušova kahel turniiril poolfinaali, need olid Lukesmburgi WTA 250 ja Chicago WTA 500 turniirid. Aga nüüd enam ei olnud tšehhitari tulemused võrreldavad Anetti omadega, sest Eesti esireket võitis kuu jooksul nii Clevelandis kui ka Ostravas. Indian Wellsis kaotas Vondroušova juba avaringis, aga homset mängu arvestades on selle tulemuse ainus pluss, et küllap on ta nüüd Anettist puhanum.

Kahjuks ei tunne sportlaste psühholoogiat (ja pealegi on see igal atleedil erinev!) nii hästi, aga tõesti ei tea, kuidas mõjutab homset mängu fakt, et Anett on Vondroušovale kaks korda kaotanud. Näiteks Ostravas alistas ta järjest kolm TOP12 mängijat Belinda Bencici, Petra Kvitova ja Maria Sakkari, aga kõiki neid oli Anett varem võitnud. Samuti oli ta korra jagu saanud oma tänasest vastasest Garbine Muguruzast.

Kui lähtuda mängijate hetkevormist, ei tohiks Vondroušova üldse Anettile vastu saada. See onhomse mängu teine pool. Kihlveokontorid on ilmselt arvestanud mõlemat, nii hetkeseisu kui ka omavahelisi mänge. Sest muidu oleks Anetti võidukoefitsient ilmselt kindlam (ehk madalam) kui 1,6, mis on hetkel erinevate kihlveokontorite keskmine. Vondroušova koefitsient jääb 2,15-2,2 kanti. Anetti võiduvõimalused seega taas veidi üle 60% nagu ka tänases mängus Muguruzaga. Ennustusportaal Paf ei ole veel sellele mängule koefitsiente pannud, aga lingile klikkides mingil ajal need sinna tulevad ja siis ilmselt veendute, et panused on sarnased teistega.

Kohtumise algus on igal juhul kell 12, sest tegemist on peaväljaku esimese mänguga.

scroll to top