fbpx
Close

Anett Kontaveit kontrollis mängu ja liikus teenitult Moskva turniiri finaali

– Anett Kontaveit / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Täna keskpäeval Moskva WTA500 VTB Kremlin Cup turniiri esimeses poolfinaalis tulid platsile Anett Kontaveit ja Marketa Vondroušova. Ja kuigi Eesti tennisist ei olnud varasemalt tšehhitari veel võitnud, siis arvestades viimase aja hoogu ei omanud see fakt suurt rolli. Seda Kontaveit täna tõestaski.

Tõsi, Marketa Vondroušova tuli platsile kõvasti kinniseotud parema reiega ning raske on hinnata, kui palju see võis teda segada. Otseselt midagi silma ei jäänud. Igal juhul oli Anett Kontaveit aktiivsem ja ründavam pool. Seda fakti kinnitas ka avaseti statistika, äralöökidega 15-4 jäi ta kindlalt peale. Lihtvigade osas oldi pea võrdsed, Kontaveit tegi neid 12, Vondroušova 13. Lisaks sellele olid Kontaveidi tõrjed teravamad ja sügavamad. Vondroušova võitis esimeselt servilt vaid pooled punktid, Anett 70%.

Sett ise algas Kontaveidile küll servi kaotusega, ent ei hullu, kohe järgmises geimis tegi ta kolmandalt katselt vastumurde ning seejärel tänu kindlale mängulisele ülekaalule oli seis juba 4:1 tema kasuks. Järgnes veel üks servimurre (kuigi Vondroušova oli ees 40:15) ning tundus, et sett on juba sama hea kui käes. Kontaveidil tekkis siiski väike nõrkusehetk ja vastane püüdis ka veidi agressiivsem olla, pealegi jäi Kontaveidil 5:2-l kaks settpalli ära kasutamata. Tšehhitaril tekkis seti lõpus veel šanss mängu tagasi tulla, kui ta omas kahte murdepalli, et minimiseerida kaotusseisu ja servimurrete seis tasakaalustada. Kontaveit jäi aga rahulikuks ning realiseeris kolmanda settpalli – 6:3.

Teine sett sarnanes mõneti avasetiga, kuigi platsil nägime võitluslikumaid pallivahetusi rohkem. Jätkuvalt toimis Kontaveidil hästi tagakäsi ja isegi mõned sisselipsanud eksimused või vastase äralöögid ei viinud teda tasakaalust välja. Mängu üldpilt rääkis jätkuvalt tema kasuks, kogu aeg jäi mulje, et tal on veel natuke varu, mida vajadusel juurde panna. Ärevaim hetk oli ehk seisul 1:2, kui Vondroušoval oli kasutada murdepall, et asuda kahegeimilisse eduseisu. Anett tuli sellestki olukorrast auga välja ning ei läinud palju aega mööda kui tablool ilutsesid numbrid 5:2 tema kasuks. Sarnaselt avasetile ei vormistanud Kontaveit võitu kohe esimesel võimalusel. Järgmises, pikkuselt mängu teises geimis ei realiseerinud ta kahte matšpalli. Kuid viimases servigeimis oli tal täielik kontroll ja tulemuseks teenitud setivõit 6:4. Siingi olid statistilised näitajad Anetti kasuks: äralöögid 11-9, lihtvead 8-14, 1.servilt võidetud punktid 79%-63%. Seega kogu mäng Kontaveidile tulemusega 6:3, 6:4.

Kontaveidi finaalivastane selgub poolfinaalpaarist Maria Sakkari-Ekaterina Alexandrova.

scroll to top