fbpx
Close

EELVAADE | Mäng, kus favoriiti polegi

Iga Swiatek. / Foto: AP/Scanpix

Kokku neljandat, aga suure slämmi turniiril kolmandat korda on laupäeval New Yorgis vastamisi Anett Kontaveit (28) ja poolatar Iga Swiatek (7). Edetabelikohad olid neil sarnased ka kolm kuud tagasi Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste 3. ringis, aga seis praegu teistsugune.

Nagu võite lugeda eelmise mängu eelloost, oli Swiatek Pariisis Anetti vastu suur favoriit. Tookord mängiti liivaväljakul, kus Swiatek on saanud oma karjääri parimad turniirivõidud – 2020. aastal Prantsusmaa lahtiste tiitli ja tänavu Rooma WTA 1000 turniiri tiitli. Kuid sellest on ka eelmises eelloos kirjutatud ja kui soovite ülevaadet Swiateki karjääri varasematest aastatest (aga neid palju polegi, sest poolatari profikarjäär on üsna lühike), siis saate sellest lugeda siit. Nii ei tule käesolev eelvaade pikk, sest palju lisada pole.

Igatahes on kõvakattel Anett ikka veel Swiateki vastu 2:0 ees, sest tänavu nad sellel kattel mänginud ei ole. Endiselt tundub, et kiirem põrge ei ole mai lõpus 20-aastaseks saanud poolatari jaoks nii mugav, ehkki teame, et tegemist on äraarvamatu ja andeka mängijaga, kes näiteks noorteklassis mängis murul esimest korda Wimbledoni juunioride turniiril ja võitis! Tänavu aasta algul võitis Swiatek kõvakatte turniiri Adelaide’is, kuid tal ei olnud seal väga tugevaid vastaseid.

Viimase kolme kuu jooksul, mis on eelmisest eelvaatest möödas, on Swiatek mänginud ainult neli turniiri ja vaid Wimbledonis 1/8 finaali jõudmine on enam-vähem rahuldav tulemus, ent sealgi kaotas ta endast edetabelis tagapool asuvale Ons Jabeurile. Samale vastasele jäi ta 3:6, 3:6 alla ka Cincinnatis, kusjuures Jabeur oli enne seda võitnud Kontaveidi märksa tasavägisemas mängus. Tokyo olümpial ei jõudnud Swiatek samuti 2. ringist kaugemale. Kui nüüd liita Swiateki kaks võitu US Openil, on tema bilanss suvistel kõvakatte turniiridel kolm võitu ja kaks kaotust.

Kihlveokontorid on muidugi aru saanud, et kahe vastase laupäevane kohtumine ei ole enam sama, mis mäng 5. juunil Pariisis, kui Swiateki võiduvõimalusi hinnati koefitsiendiga 1,13, mis tähendas umbes 85-protsendilisi võiduvõimalusi. Seekord on aga mõneti üllatavalt vastaste šansse hinnatud täiesti võrdseteks. Üllatavalt sellepärast, et isegi siis, kui need võimalused ongi võrdsed, kipuvad kihlveokontorid (arvestades muidugi ka panustajate kombeid) natuke eelistama suuremate saavutustega mängijat.

Ennustusportaal Paf on andnud nii Kontaveidi kui ka Swiateki võidukoefitsiendiks 1,90. Üldse on paljud laupäevased naiste mängud hinnatud tasavägisteks. Täiesti võrdsed on koefitsiendid ka Petra Kvitova (Tšehhi, 10) ja Maria Sakkari (Kreeka, 17) mängus ning peaaegu võrdsed Belinda Bencici (Šveits, 11) ja Jessica Pegula (USA, 23) kohtumises.

Kui võis eeldada, et just Swiateki (ikkagi üsna värske slämmivõitja) tõttu pannakse tema ja Anetti mäng ühele kahest peaväljakust, siis tegelikult mängivad nad Grandstand’il, mis on US Openi tähtsuselt kolmas väljak. Tegemist on päeva teise mänguga ja enne seda kell 18 algab meeste kohtumine, kus vastaste taset arvestades võib mäng lõppeda ka kolme setiga eelkõige Matteo Berrettini kasuks, kuid tema vastane Ilja Ivaška on viimasel ajal mänginud hästi ja võib kohtumise pikaks venitada. Alates kella 20st võime oodata Anetti platsile, aga tõenäoliselt ikka hiljem.

Huvilistele on muidugi tähtis küsimus, kas Eurosport seda mängu ka üle kannab. Võib olla kindel, et üks kanal näitab sel ajal Novak Djokovici kohtumist Kei Nishikoriga, aga teine eelistus võib olla nii Swiatek – Kontaveit kui ka Bencic – Pegula. Need paarid, kelle võitjad lähevad omavahel kokku, mängivad laupäeval üheaegselt.

scroll to top