fbpx
Close

EELVAADE | Hoopis tähtsam mäng kui pool aastat tagasi

– Iga Swiatek / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Anett Kontaveit ja 18-aastane poolatar Iga Swiatek kohtusid tenniseväljakul esimest korda pisut vähem kui pool aastat tagasi Cincinnati turniiri teises ringis.

Tookord Anett võitis üsna kõikuva tasemega mängu 6:4, 7:6, olles just tähtsamates geimidest vastasest parem. Kuid mäng ise ei olnud kaugeltki nii tähtis, kui samade vastaste kohtumine Melbourne’is esmaspäeva öösel, mis kohaliku aja järgi tähendab enam-vähem keskpäeva. Aga palavust oodata pole, ilmateade pakub napilt üle 20 kraadi ja pilvisust. Ette rutates võib öelda, et kui prognoos peab paika, läheb Australian Openil tõsiselt palavaks alles neljapäeval. Kuid tennise poolest on seal iga päev olnud palav!

Kui Anett augusti keskel Swiatekiga kohtus, oli poolatar maailma edetabelis 55. ja praegu 56. kohal. Kuid pärast Australian Openit tõuseb poolatar kindlasti TOP50 sekka, kus ta ka varem on napilt olnud (parim koht 49.). Ka vastase vanus pole vahepeal muutunud, sest Swiatek saab 19-aastaseks alles mai lõpus.

Tennisnet kirjutas eelvaate Kontaveidi ja Swiateki eelmisest mängust. Seal on põhiliselt juttu Swiateki saavutustest eelmisel hooajal, kuid lisame siin, et poolatar oli ka edukas juunioride klassis. Tema parim koht ITF-i noorte edetabelis oli viies, mis on kahe pügala võrra madalam kui Anetti parim koht. Kuid Swiateki tippsaavutus juunioride seas on etem, sest ta võitis 2018. aastal Wimbledoni noorteturniiri. Sellele on Kontaveidil vastu panna üks noorte slämmi finaal ja Orange Bowli tiitel, mis on peaaegu sama kaalukad, ent slämmivõit on ikka slämmivõit.

Esimese ITF–i täiskasvanute turniiri võitis Swiatek 2016. aastal Stockholmis ja üldiselt mängis ta aastatel 2016-2018 paralleelselt nii tugevaid noorteturniire kui ka nõrgemaid ITF-i turniire, ent 2019. aastal läks täielikult täiskasvanute klassi üle. Kuid sellest saate lugeda juba suvisest eelvaatest.

Pärast kaotust Anettile tuli Swiatek veel välja US Openil, kus kaotas teises ringis Anastasija Sevastovale (Läti), kuid pärast seda ta ei olegi enam WTA turniiridel mänginud. Eks see on ka põhjus, miks ta edetabelis tõusnud pole. Kuid pole ka langenud, sest eelmisel sügisel ja tänavu talvel tal eriti punkte kaitsta polnud. 30. detsembril ilmus Swiatekist artikkel WTA veebiküljel ja seal väidab autor, et kahe slämmiturniiri vahel tegeles noor poolatar peamiselt vaimse poole arendamise ja mängutehnika kallal. Ta ei puudunud turniiridelt mitte vigastuse tõttu, vaid noores eas polegi otstarbekas nii tihedalt mängida, pealegi kehtis Swiatekil veel 2019. aastal turniiride arvu piirang. Detsembris läbis Swiatek intensiivse treeningutsükli Dubais, mille kohta ta ise ütles: “Seal polnud muud, kui treenimine, söömine ja magamine.”

Swiatek lööb palli tugevalt nagu tänapäeval sisuliselt kõik paremad naisprofid, kuid mingit kindlat eelistust väljakukatte osas tal pole. Tuli ta ju juunioride slämmivõitjaks murul, aga eelmisel aastal pidas kaks edukat turniiri saviliival, kui jõudis Luganos finaali ja Prantsusmaa lahtistel 1/8 finaali. Seega ei ole slämmiturniiri 1/8 finaal enam noore mängija jaoks uus katsumus.

Spordiennustaja Peep: usume sisetunnet!

Umbes samavõrra nagu Anett Kontaveit oli enne 3. ringi matši Belinda Benciciga kerge autsaider, on ta nüüd enne mängu Swiatekiga kihlveokontorite kerge soosik. Igatahes ennustusportaali Paf koefitsiendid – Kontaveit 1,76, Swiatek 2,07 – näitavad väikest vahet.

Spordiennustaja Peep on Anetti mängu ennustamisel kaks korda eksinud, sest ühel juhul oli ta optimist ja teisel juhul pessimist, ehkki Eesti esireket võitis ju mõlemad mängud. Aga Peep eeldas, et Sara Sorribes Tormoga läheb Anettil vaja kaht setti, kuid Belinda Benciciga mängib kolmes setis. “No loomulikult oli 6:0, 6:1 võit mulle üllatus, seekord muidugi meeldiv, aga raha paraku kaotasin,” nentis Peep. “Praegu ütleb mu sisetunne, et Anett võidab. Kuid me kõik teame, kui erinevad võivad olla naistennisistide mängud, sest tegelikult erinesid ka Anetti eelmised kaks kohtumist teineteisest üsna palju. Panuse tema võidule ma siiski teen, kuid seda ainult sisetunde ajel.” Peep lisas, et võib-olla on soodsam panus Kiki Bertensi (koefitsient 2,18) võidule Garbine Muguruza üle. “Panustan sellele mängule natuke rohkem raha,” sõnas Peep.

Tennisnet usub, et sisetunne Peepu ei peta! Võib-olla oleks see isegi kasuliku, kui Anett võidaks seekord laupäevaga võrreldes tasavägisemas mängus, kuid kes tahaks närvipingest küüsi närida! Samas on selge, et kui Eesti esireket tõesti jõuab slämmiturniiri veerandfinaali, siis pole vahet, kuidas eelmised võidud tulid, sest niikuinii enam midagi kerget pole!

scroll to top