EELVAADE | Kontaveidi šansse hinnatakse kõrgemalt, kuid seni on seis Garciaga viigis

– Caroline Garcia / Foto: Zumapress,com/Scanpix

WTA250 Clevelandi turniiril teisena asetatud Anett Kontaveit (WTA 30.) kohtub pääsu eest veerandfinaali prantslanna Caroline Garciaga (WTA 61.).

Anett Kontaveidi jaoks on 27-aastase Caroline Garcia näol tegemist “vana” tuttavaga. Omavahel kohtuti juba noorteklassis mängides, kuigi Garcia on kaks aastat vanem. WTA tuuril on nelja kohtumise järel seis 2:2. Neist kolm toimusid liivaväljakul, ainsas kõva kattega väljakul peetud mängus (2016. aasta Luxembourgi turniir) võitis Garcia. Clevelandi turniir mängitakse teatavasti samuti kõval kattel, kuid lahtise taeva all.

Huvitav on nende kohtumiste puhul see, et kui Anett on võitnud kahes setis, siis Garcial on võiduks vaja läinud kolme setti. Mõlemal korral on otsustav sett lõppenud seisuga 6:4 (viimati Prantsusmaa lahtistel mullu). Seega kui võtta aluseks minevik, siis on oodata tulist lahingut nüüdki.

Vaatamata tagasihoidlikule positsioonile maailma edetabelis tasub meelde tuletada, et Garcia oli kolm aastat tagasi maailma 4. reket ja tema kontos on seitse WTA tiitlit Kontaveidi ühe vastu. Suure slämmi turniiridel pole prantslannat suurem edu saatnud, ta on korra jõudnud veerandfinaali (2017 French Open). Näiteks US Openil on ta piirdunud kolmanda ringiga. Aastalõpu finaalturniiril 2017. aastal oli ta aga poolfinaalis. Suure slämmi tiitel on Garcial siiski ette näidata. Seda naiste paarismängus 2016. aasta French Openilt.

Arvestades, et vastased tunnevad teineteise tugevaid ja nõrku külgi väga hästi, võib määravaks saada mentaalne tugevus ja kes suudab oma potentsiaali paremini realiseerida. Spordiennustusportaali Paf.com hindab siiski Kontaveidi šansse kõrgemalt (koef. vastavalt 1,43 ja 2,85).