Kaia Kanepi jättis võidetavas mängus oma võimalused kasutamata

– Kaia Kanepi / Foto: AFP/Scanpix

Chicago WTA250 turniiri teises ringis kohtus täna õhtul Kaia Kanepi (WTA 70.) ukrainlanna Marta Kostyukiga (WTA 56.). Panustajate meelest oli kerge soosik Kostyuk, ent tegemist oli igati jõukohase vastasega Kanepile.

Kohe avaseti esimeses geimis omas Kaia Kanepi murdepalli, kuid ei suutnud seda kätte saada. Järgmises geimis aitas aga Kanepi topeltvigadega ise kaasa sellele, et hoopis Kostyuk sai servimurdega ette. Kuigi teine ja kolmas servigeim kulges Kanepil juba palju paremini ja kaotusseisul 2:4 omas ta ka kahte murdepalli Kostyuki servil, nullisid eksimused tõrjetel võimaluse vahet minimiseerida. Avasett Kostyukile 6:2. Kanepi ei suutnud esimeses setis kolmest murdepallist ühtegi realiseerida, Kostyukil see näitaja seevastu kaks neljast.

Teise seti alguses oli Kanepil väga hea šanss seisul 1:1 vastase serv murda, kuid eduseis 40:0 ei olnud ikkagi piisav, et seda teha… Järgnes analoogselt esimesele setile hoopis oma servi kaotus, mis tähendas, et Kanepi jäi kahegeimilisse kaotusseisu. Ühe servimurde siiski mängus Kanepi tegi ja tänu sellele olid teises setis ka hetkeks viiginumbrid 3:3. Murret mängukäiku see ei toonud, tegelikult võimalusterohkes mängus ei suutnud Kanepi initsiatiivi platsil punktiks vormida. Ka teine sett neljandalt matšpallilt Kostyukile – 6:3. Numbriliselt justkui kindel võit, ent mängupilt reetis eelkõige seda, et teinuks Kanepi vähem vigu suhteliselt lihtsatel tõrjetel ja headel ründepositsioonidel, võinuks kõik vastupidi kujuneda. Esimeselt servilt võideti punkte hea protsendiga (Kostyuk 68%, Kanepi 83%). Tegelikult kui võtta arvesse topeltvigade arv (Kostyukil 6, Kanepil 8!), olnuks ka teiselt servilt võidetud punktide protsent oluliselt parem.

Üheks määravaks teguriks sai kindlasti murdepallide realiseerimine. Kui Kanepi suutis 9-st murdepallist realiseerida vaid ühe (!), siis Kostyuk 9-st neli.