fbpx
Close

Eesti paar pääses Monastiris poolfinaali, Lajal ja Glinka langesid üksikmängus välja

Monastiri rand. / Foto: Pixabay

Monastiri M15 ITF-i turniiril pääsesid Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar paarismängus poolfinaali, kuid üksikmängus langesid Glinka ja Mark Lajal 2. ringis välja.

Glinka/Saar võitsid veerandfinaalis kolmandana asetatud Hiina paari Xin Gao/Aoran Wang 6:3, 4:6, 10:5. Esimese seti saatuse otsustas eestlaste murre seisul 4:3, kuid teine sett algas mõlemapoolsete murretega, mida esialgu oli mõlemal paaril kaks. Kuid seisul 5:4 tegi Hiina paar kolmanda murde, mis otsustas ja viis kohtumise 10 punktini mängitavasse tie-break’i. Seal ei olnud Eesti paar kordagi taga, viimane tasavägine seis oli 5:4, seejärel võitsid Glinka/Saar kolm punkti järjest ja seisult 8:5 veel kaks. Statistika on servi osas suhteliselt võrdne, aga punkte võitsid meie mehed siiski märkimisväärselt rohkem – 69:61. Ka oli Eesti paaril parem esimeselt servilt saadud punktide osakaal – 63% vs 53%. Murdepalle realiseerisid mõlemad 11st 3.

Üksikmängus kaotas Glinka Kirill Kivattsevile (ATP 717.) 6:7, 3:6. Esimeses setis hoidsid mõlemad servi kindlalt, vaid Kivattsevil oli seisul 3:3 üks murdepall. Tie-break’is tegi Glinka minimurde seisul 5:5, kuid ei kasutanud settpalli oma servil ja kaotas 6:8. Teises setis õnnestus murdega taha jäänud Glinkal mäng viigistada, aga kaotatud palling seisul 3:4 otsustas. Glinka servistatistika oli eilse mänguga võrreldes halvem, esimest servi sai ta sisse 54%. Ka lõi ta ässasid vastasest vähem – 6:10.

Lajal suutis seitsmendana asetatud jaapanlase Yusuke Takahashi (ATP 595.) vastu seti võita, aga mängu kaotas 4:6, 6:3, 3:6. Kui esimeses setis seisuni 2:2 oli kumbki teinud ühe murde, siis edaspidi otsustasid vaid ainsad servigeimi kaotused. Esimeses setis murdis jaapanlane uuesti seisul 3:3, teises setis tegi ainsa murde Lajal seisul 3:2 ja kolmandas Takahashi samuti seisul 3:2. Otsustavas setis ei olnud Lajalil paraku ühtki murdepalli, et olnuks võimalus seisu võrdsustada.

Serv oli tegelikult mõlemal hea: ässad võitis Lajal 4:1, esimese servi protsent temal 69 ja jaapanlasel 71. Kuid Takahashi võitis oluliselt rohkem punkte esimeselt servilt – vastavalt 81 ja 64%. Et Lajal võitis teiselt pallingult rohkem punkte (58% vs 38%) teda paraku ei aidanud.

scroll to top