fbpx
Close

EELVAADE| Kaia Kanepi vs Allie Kiick

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Indian Wellsi Challengeri teises ringis kohtub Kaia Kanepi (WTA 86.) kesköö paiku ameeriklanna Allie Kiickiga (145.).

Turniiril seitsmenda asetusega Kaia Kanepi võistleb harva, ent nendes harvades etteastetes on ta näidanud üldjuhul head mängu, mistõttu tuleb ta platsile favoriidi staatuses.

Teisalt ei tohi Kanepi oma 23-aastast vastast alahinnata, sest viimase 1,5 aasta jooksul on ameeriklannal ette näidata võidud Samantha Stosuri (Austraalia), Yanina Wickmayeri (Belgia), Kristyna Pliškova (Tšehhimaa) ja Natalja Vikhlyantseva (Venemaa) üle. Eelmise aasta novembris andis ta tõsise lahingu taas heasse hoogu tõusnud Belinda Bencicile (Šveits, ).

Viimati jõudis Kiick 25,000 USD auhinnafondiga Surprise (USA) turniiril veerandfinaali. Karjääri jooksul on aga ameeriklanna võitnud viis ITF turniiri, neist hinnalisim on esikoht Charlottesville’is (50,000 USD) 2015. aastal. Kaks esikohta on tulnud 25,000 USD auhinnafońdiga turniiridelt. Värskeim võit pärineb eelmisest aastast Bastadis (Rootsi).

Kiicki lemmik väljakukatteks on savi-liiv, kuigi USA liivaturniiride puhul tuleb arvestada, et see erineb mujal maailmas ja Euroopas kasutatavatest väljakutest.

Maailma edetabeli kahesaja parema hulgas on Kiick hooaja lõpetanud kahel aastal: 2014. ja 2018. Kiicki treeneriks on nimekas Kathy Rinaldi, kelle karjääri parimaks saavutuseks on poolfinaalikoht Wimbledonis 1985. aastal. Lisaks veel kolm esikohta WTA turniiridelt ja esikümne positsioon maailma edetabelis, täpsemalt seitsmes.

scroll to top