fbpx
Close

EELVAADE | Jürgen Zopp vs Jevgeni Donskoi

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Kui Kaia Kanepi alustab täna hilisõhtul oma mängu Indian Wellsi Challengeril favoriidina, siis ühe kohtumise juba võitnud Jürgen Zopp seda Jevgeni Donskoi (Venemaa, ATP 102.) vastu kindlasti pole.

Kui rääkida lühidalt Eesti esireketist, siis möödunud suvel saavutas ta kaks oma karjääri kaalukamat võitu Jack Socki (USA) ja Fabio Fognini (Itaalia) üle, kui mõlemad vastased kohtumise ajal olid maailma edetabelis 14. kohal. Samas on Zopp ise öelnud, et päris enda tipptaset ta mullu ei saavutanudki, kuigi tulemused seda justkui näitasid.

Kui Zopp tahab taas esisajasse naasta, siis peab ta näitama tänavu vähemalt sama head või veel paremat mängu ja Donskoi võitmine oleks sellisel juhul üks tingimus sellise eesmärgi täitmiseks, sest nii tugev venelane kindlasti pole, et tema taha pidama jääda.

Donskoi on karjääri parimal hetkel (2013) olnud maailma 65. reket. Tõusu saavutas ta eelkõige tänu 2012. aasta tulemustele, mil ta võitis viis Challenger-turniiri. Seega oli Donskoi oma tippaastal vaid kriipsu võrra parem Zoppist, kes 2012. aasta sügisel kerkis 71. reketiks, kuni vigastus tõmbas tema edenemisele kriipsu.

Donskoi on tuntud eelkõige võimsa ründemängijana, kellel eeskäsi on tugevaim relv, ent ta teeb ka palju lihtvigu. Kuid karjääris on ta saavutanud märksa kaalukama võidu kui Zopp, sest 2017. aasta Dubai turniiri 2. ringis alistas ta Roger Federeri, kusjuures oli otsustavas setis 2:5 ja tie-break’is 1:5 taga. Vaid mõni nädal varem oli Federer võitnud Australian Openi.

Lisainfot Donskoi kohta saate lugeda täna juba ilmunud Tennisneti artiklist.

scroll to top