Kaia Kanepi alustas Chicago turniiri raske võiduga

– Kaia Kanepi / Foto: Karmen Kärg

Augusti alguses Pärnu ITF-i turniiril mänguvormi kogunud Kaia Kanepi alustas US Openile eelnevat Chicago WTA250 turniiri raske võiduga.

Esimeses ringis tuli Kaia Kanepile (WTA 70.) vastu ainult viis kohta maailma edetabelis tagapool asetsev ukrainlanna Anhelina Kalinina (WTA 75.). Seni suuremat edu vaid ITF-i turniiridel maitsnud 24-aastane Kalinina ongi tõusnud karjääri kõrgeimale kohale.

Esimest setti mitte kõige kindlamini alustanud Kanepi kogus end seejärel ja alates teisest setist mängupilt muutus. Avasetis võitis Kanepi oma teiselt servilt alla neljandiku punktidest… Iseenesest oli seal võimalik sett päästa, sest peale servi kaotust 2:4 taha jäädes murdis Kanepi vastase servi vastu, ent sellest ei piisanud.

See, et Kanepi teises setis leidis oma rütmi, olenes paljuski kohe esimesest geimist, kus tal õnnestus päästa kolm murdepalli. Vastasel juhul oleks just psühholoogiliselt raske edasi mängida. Teine sett Kanepile 6:2. Teiselt servilt võitis Kanepi nüüd üle poolte punktidest ja esimeselt servilt korraliku 71%.

Kolmanda seti I pooles Kanepi hoog ei raugenud. Tänu ühele servimurdele asus ta juhtima 4:1. Paraku seisul 4:2 sai Kalinina võitluslikus geimis vastumurde kätte ja peagi olid tablool viiginumbrid 4:4. Seega ei midagi lihtsat… Viimases geimis enne potentsiaalset kiiret lõppmängu õnnestus Kanepil teha otsustav murre ja alistada peaaegu 2,5 tundi kestnud mängus Kalinina tulemusega 3:6, 6:2, 7:5.