fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepi ja Ons Jabeuri mäng algab koos kellakeeramisega

– Ons Jabeur / Foto: AFP/Scanpix

Eeloleval ööl ei teagi, mis kell Kaia Kanepi ja Ons Jabeuri (Tuneesia) mängivad, sest Eesti aja järgi kell 3, kui 3. ringi kohtumine peaks Miamis algama, keeratakse meil kell tunni võrra edasi. Ilmselt oleks õigem öelda, et mäng algab kell 4.

Jabeur on jällegi üks neist tennisistidest, kes on sedavõrd tuttav vastane, et lausa iga paari kuu tagant on temast kirjutatud eelvaade. Tõsi, mitte seoses Kaia, vaid Anett Kontaveidiga, kellega Jabeur on alates mullu augustist kohtunud neli korda. Nende mängude põhjal võiks justkui öelda, et Jabeur ei ole tänavu nii hea kui mullu hooaja teisel poolel, sest eelmise aasta matšides Jabeur võitis Kontaveiti, tänavu on aga kaks korda kaotanud. Igatahes viimane mäng, mille eelvaadet saate lugeda siit, lõppes Anetti üsna veenva 6:4, 6:1 võiduga Doha turniiri veerandfinaalis.

Kuid olulisemad on täna muidugi need tulemused, mis on seni fikseeritud Kaia ja Jabeuri kohtumistes. Positiivsed need pole, Kaia on kaks korda kahes setis kaotanud. Nende esimene omavaheline mäng peeti 2015. aastal Indian Wellsi turniiril, kui Kaia oli juba langevas vormis. Teist korda kohtusid nad 2020. aasta US Openi teises ringis ja siis võitis Jabeur 7:6, 6:0, kusjuures Kaial oli esimese seti võitmiseks palju häid šansse. Selle mängu eelvaates on ka tuneeslanna varasemat karjääri põhjalikumalt läbi võetud.

Ons (sõnademäng – on siis) Jabeur Kaiale ebamugav vastane? Võib-olla on seda palju öelda, sest ka viimase kohtumise ajal oli tuneeslanna soosik ja kui ta praegu asub maailma edetabelis 11. kohal, siis ta peakski olema parem. Kuid Kaia on tänavu võitnud kolme mängijat, kes olid ju paberil temast tugevamad – Arina Sabalenkat, Angelique Kerberit ja Belinda Bencicit.

Jabeur on eelpool mainitutest siiski erinev mängija, sest tema stiil ei ole nii standartne nagu enamikel maailma parematel naistennisistidel. Tuneeslannale meeldivad trikilöögid, kui selleks nimetada tilkpalle või näiteks osavat lõiget vastase väljaku nurka. Tempomängus võib Kaia isegi Jabeuri vastu domineerida, aga kui palju vastane lubab tal niimoodi tegutseda? Kaitses on Jabeur osav, ta ei tee vastasel ründamist kergeks. Küsimus on pigem selles, et kui tänavu on Jabeuri häirinud vigastus, siis ei pruugi tema liikumine olla 100% ja sel juhul ei jää tal nii palju aega hea kaitselöögi sooritamiseks. Aga muidugi oskab Jabeur ka rünnata ja selles ongi erinevus võrreldes Kaia eelmise vastase Sara Sorribes Tormoga.

Selge see, et kihlveokontorid loevad Jabeuri öise mängu soosikuks, aga Kaia kui tuntud giant killer on alati sundinud ennustusportaale ettevaatusele ja mitmed kõrgelt asetatud mängijad ei ole saanud väga kindlat võidukoefitsienti. Seekord pakub ennustusportaal Paf Jabeuri võidukoefitsiendiks 1,43 ja Kaiale 2,85, mis tähendab täpselt 2/3 võiduvõimalusi tuneeslannale ja 1/3 eestlannale. Eks kihlveokontorid ongi kavalad – Kaia koefitseient ei ole liiga ahvatlev riskimiseks, samas võiks soosikule 1,43-kordset võitu oodates panustada vaid siis, kui oled temas kindel, aga vaevalt täna keegi Jabeuri võidus veendunud on.

Kaia mängib täna Miami peaväljakul Stadium Court’il võistluspäeva viimases kohtumises. Õhtune sessioon algab kohaliku aja järgi kell 19 (Eestis kell 1), kui kohtuvad Stefanos Tsitsipas ja ameeriklasest üllataja J.J. Wolf. Kui see mäng kestab alla kahe tunni (tõenäoliselt peaks kestma), saavad Kanepi ja Jabeur väljakule kell 3 või kellakeeramise järgi 4, aga eelmise kohtumise venimise korral veidi hiljem. Igatahes on meil seekord jälle öine tennis, mis võib lõppeda koos päikesetõusuga.

scroll to top