EELVAADE | Tuttav vastane, kes hakkab vigastustest kosuma

Ons Jabeur. / Foto: AP/Scanpix

Anett Kontaveit (4) on alates eelmise aasta augustist pidanud nii palju mänge, et on viimase poole aasta jooksul mitmete tippmängijatega kohtunud rohkem kui ühe korra. Erand ei ole ka Ons Jabeur (Tuneesia, 8), kellega ta mängis mullu augustis ja oktoobris ning tänavu jaanuaris.

Neist esimese mängu kaotas Anett veel enne hoogu sattumist Cincinnati turniiri avaringis otsustavas setis 5:7. Võib öelda, et see kaotus oligi viimane enne turniirivõitude seeria algust. Valusam oli Anetti allajäämine Jabeurile Indian Wellsi veerandfinaalis, sest siis oli Eesti esireket juba heas hoos, aga tuneeslanna kavaldas ta selles mängus üle, kasutades osavalt lõikeid ja tilkpalle. Tookord võis seda kaotust pidada otsustavaks, et nüüd saab Jabeur viimasena WTA finaalturniiri pääsme ja Anett jääb esimeste seas ilma. Aga seejärel võitis Anett kaks turniiri järjest ning Jabeur sai samal ajal vigastada.

Kui Cluj’i turniir hakkas Anetti jaoks võiduka lõpuni jõudma, postitas Jabeur Instagramis foto, kus ta on haaranud Anetti kõri pihku. Tuneeslanna ka naljatas, et tal oli juba ostetud kleit WTA finaalturniiriks, kuid peab selle nüüd Anettile kinkima. Tögamine oli sõbralik, sest homsed Doha turniiri veerandfinaali vastased saavad hästi läbi.

Ent eelmises eelvaates me möödunud sügisel juhtunust ka natuke kirjutasime. Tookord oli pealkirjaks “Sõbranna ihkab kättemaksu”, kuigi samas oli ju Anett eelmised kaks mängu kaotanud. Kuid “kättemaks” oli selle eest, et Jabeur WTA finaali ei saanud. Nüüd on aga seis selline, et tegelikult on revanšihimu hoopis Anettil, sest tema võit Sydney turniiril (sellest mängust eelmine eelvaade pajatabki) jäi nö poolikuks, sest taas vigastada saanud Jabeur loobus teises setis. Homme seisneb aga revanš selles, et kohtutakse WTA 1000 turniiri veerandfinaalis nagu ka Indian Wellsis. Ja selles staadiumis on mängus suured WTA punktid ja auhinnaraha. Jah, eelmine kaotus ei osutnud Anettile saatuslikuks, aga tal on hädasti vaja punkte ka WTA 1000 turniiridelt, sest ainult madalama kategooria võitude najal ei pruugi Anett esikümnes enam kõrgemale liikuda. Ehkki loomulikult on iga turniirivõit hea.

Mis puutub Jabeuri varasemasse karjääri, siis sellest võib lugeda eelvaatest, mis on kirjutatud hoopis tuneeslanna ja Kaia Kanepi kohtumise eel 2020. aasta US Openil.

Pärast loobumist Anetti vastu Sydneys oli Jabeur sunnitud vahele jätma ka Australian Openi ja ta naasis alles Araabia poolsaare turniirideks. Dubais ja Dohas on ta publiku lemmik, sest esindab ainsana islamimaade tennist. Sellega peab arvestama homme ka Anett. Publik on Jabeuri palju aidanud, sest tema vorm ei tundu olevat nii hea kui sügisel enne vigastust. Hakkab juba paremaks minema, aga näiteks Dohas ei läinud Jabeuril kergelt mäng Aliaksandra Sasnovitši ega ka täna Tereza Martincova vastu. Dubais oli ta ka jõudnud veerandfinaali, ent kaotas seal üsna kindlalt Simona Halepile ja oli avaringis hädas Vera Zvonarevaga.

Kõike seda arvestades peaks Anett olema homme soosik omavaheliste kohtumiste 2:3 seisust hoolimata. Huvitav on kokkusattumus, et teist mängu järjest kohtub Anett enda jaoks ebamugava, aga samas mitte parimas vormis oleva vastasega – sama võis öelda ka Elise Mertensi kohta.

Kahjuks peame natuke ootama, sest kihlveokontorid ei ole veel koefitsiente sellele mängule jõudnud üles seada. Ennustusportaalis Paf saate teha panuse, kui koefitsiendid sinna ilmuvad. Mertensi vastu peeti Anetti soosikuks koefitsiendiga 1,45, võib arvata, et Jabeuri vastu on see number ehk veidi kõrgem, aga Eesti esireketi võit ikkagi kihlveokontorite silmis tõenäolisem.

Kõik veerandfinaalid peetakse neljapäeval alates kella 14.30st (Eesti aeg) peaväljakul. Kontaveidi ja Jabeuri mäng on järjekorras teine ja peaks seega hakkama kell 16 või pisut hiljem.