fbpx
Close

EELVAADE | Eestlannade hirm kimbutab jälle?

Marketa Vondroušova Tokyo olümpial. / Foto: AFP/Scanpix

Rooma WTA Masters 1000 turniir algab teisipäeval tabeli ülemise poole avaringi mängudega. Kuna sellesse tabelipoolde kuuluvad nii Kaia Kanepi kui ka Anett Kontaveit, mängivad homme mõlemad.

Kell 15 või pisut hiljem kohtuvad tähtsuselt teisel väljakul Grand Stand Arena’l Kanepi ja Marketa Vondroušova (Tšehhi, 70.). Kaks meeste mängu peetakse alates kella 12st. Kui need kolme tunniga ei lõpe, venib Kaia ja Vondroušova mängu algus hiljemaks, aga varem kui kell 15 ei tohi vastavalt klauslile alata. Lisame, et samal väljakul tulevad kohe pärast seda mängu platsile Kontaveit ja Alycia Parks (USA), kuid sellest kohtumisest kirjutame eraldi eelvaate.

Alustame aga Vondroušovast, kes ei ole eestlannadele olnud mugav vastane. Ehkki enamikel juhtudel on Anett või Kaia temaga kohtunud ajal, mil eestlannad edetabelis eespool on üldseis meie poolt vaadatuna 1:5. Anettil 1:3 ja Kaial 0:2. Mõistagi on Tennisnet kirjutanud ka Vondroušovast mitu eelvaadet, neist viimase tänavu 3. jaanuaril, kui Kaia kohtus tšehhitariga Adelaide’is. Tähtis on muidugi ka esimene eelvaade, kus on kokku võetud suurem osa Vondroušova karjäärist. Tol hetkel oli Vondroušova juba olnud Prantsusmaa lahtiste finalist (2019), aga ei olnud veel jõudnud olümpiafinaali (2021).

Kuna eelvaated katavad kogu perioodi tänavuse aasta alguseni, ei ole praegu Vondroušovast rohkem rääkida kui viimase nelja kuu tulemustest. Üldiselt on Vondroušova mänginud 2023. aastal hästi, tal on võitude/kaotuste bilanss 16-7. Austraalia lahtistel üllatas 23-aastane tšehhitar, kes on juba abielus (sellest on eelmises eelvaates juttu), teisena asetatud Ons Jabeuri, kuid kaotas siis üllatuslikult noorele kaasmaalannale Linda Fruhvirtovale,

Tugevaid vastaseid alistas Vondroušova ka Indian Wellsis ja Miamis, kus ta jõudis mõlemal juhul 1/8 finaali. Indian Wellsis võitis ta taas Jabeuri, aga Miamis Veronika Kudermetovat (tollal WTA 11.) ja Karolina Pliškovat (17.). Äsja Madridis pidi Vondroušova alustama kvalifikatsioonist, mille ta läbis edukalt, aga põhiturniiri 2. ringis kaotas tasavägises mängus Magda Linettele.

Edetabelis ei ole Vondroušova siiski liiga palju edenenud, sest tal oli kaitsta Dubai WTA 500 poolfinaali punktid ja Indian Wellsis ta kordas mullust tulemust. Kuna aga mullu algas pärast Indian Wellsi Vondroušova vigastuspaus, on ta sealt alates kerkinud 103. kohalt 70ndaks. Nüüd peaks tulema selline aeg, kus tšehhitar aina tõuseb, sest tal ei ole oktoobrini enam mänge all.

Igal juhul on selge, et Vondroušova on teisipäeval favoriit, ehkki edetabelis on Kanepi täpselt tema taga 71. kohal. Aga hetkevorm räägib tšehhitari kasuks. Olukord on koguni nii drastiline, et näiteks ennustusportaal Paf on Vondroušova võidule pannud koefitsiendi 1,11 ja Kaia võidule 7,00. Tšehhitari peetakse vähemalt 85-protsendiliseks favoriidiks vaatamata edetabelikohtade sarnasusele. Kuid midagi pole teha, pärast Kaia kaotusi maailma teise ja kolmanda saja mängijatele ei usu enam panustajad tema šansse.

Ei tahaks siiski nii pessimistlik olla, sest vähemalt Camila Giorgi vastu on Kaia ka sel aastal näidanud TOP50 tasemel mängu. Miks ta ei võiks seda uuesti leida?

scroll to top