fbpx
Close

Piret Ilves võitis seenioride MM-võistlustel hõbemedali

Piret Ilves (paremal) ja Mari-Liis Parmas enne finaali. / Foto: Facebook

Oleme Tennisneti lugejaile võlgu mai esimesel poolel Floridas toimunud seenioride MM-võistluste tulemused, kus kõige olulisem oli Piret Ilvese ja Soomet esindava eestlanna Mari-Liis Parmase hõbemedal 50+ klassi paarismängus.

Kuid enne individuaalturniiri toimus naiskondlik MM 22 tiimi osavõtul ja Ilves esindas seal Eestit koos Ivi-Jaanika Kerriganiga. Tegemist on omal ajal Ivi Moorlati nime all Eesti noorte meistrivõistlustel medaleid võitnud mängijaga, kes nö “esimese laine” hulgas siirdus 1990ndate algul USA-sse õppima, lõpuks abiellus seal ja jäigi Ameerikasse.

“Ivi on praegu Austinis (Texase osariigi pealinn – toim.) klubitreener, kuid sportlikult on ta viimasel ajal keskendunud maratonijooksule. Aga ta valmistus turniiriks ja meie mäng tuli päris hästi välja,” ütles Ilves. Eesti kaotas alagrupis hiljem finaali jõudnud Suurbritanniale, kuid võitis Mehhikot. Jätkati 8.-14. koha turniiril, kus pärast ülimalt tasavägist kohtumist kaotati Belgiale paarismäng ja kokku matš 1:2. Eesti lõpetas 12. kohal

“Olen ikka üksikmängu ka harjutanud, eelmisel aastal jõudsin ju MM-il veerandfinaali, kuid inglannad olid minu taseme jaoks liiga tugevad,” ütles Ilves, kes langes individuaalturniiril välja kaotusega hiljem poolfinaali jõudnud Maria Segerile (Rootsi). Turniiri võitis Michelle Oldham, kes oli ka Suurbritannia võistkonnas Eesti alistanute seas.

Juhtus aga nii, et paarismängus pidi Ilves veel kaks korda Oldhamiga veerandfinaalides vastamisi minema. “Ei olnud seekord loosiõnne,” nentis Ilves. “Kuid suutsime Mari-Liisiga inglannasid võita, ehkki Oldhami paariline oli seekord 55+ vanuseklassi mängija, sest tema võistkonnakaaslane loobus individuaalturniirist. Raske oli ikkagi, jäime ka matši tie-break’is taha, aga võitsime 10:8 tänu väga heale võrgumängule. Vastased ka pärast tunnustasid: too good volley!” naeris Ilves. Tulemus oli 2:6, 6:3, 10:8.

Paraku kaotasid Ilves-Parmas finaalis Peruu paarile 6:7, 4:6, 5:10. “Selle mängu oleksime pidanud võitma, sest nad ei olnud nii tugevad kui inglannad. Kahjuks tegid nad tie-break’is sohki, näitasid kaks korda vale jälge, aga kohtunik oli nagu topis, uskus kõike,” ütles Ilves. “Aga kui tahad võita, oleksime pidanud tie-break´ita hakkama saama.”

Kuid Ilves-Parmas rikkusid siiski Oldhami võimaliku kolmikvõidu, sest segapaaris tuli ta ka kullale ja seal Ilves koos austraallase Richard Dodsoniga kaotas veerandfinaali Briti duole 1:6, 4:6.

Ilves on nüüd MM-ilt võitnud kokku kümme medalit, nende hulgas kaks kulda – koos Parmasega aastal 2013 naispaarismängus (vanuseklass 40+) ja koos Chris O´Maraga (Austraalia) segapaarismängus aastal 2015 (45+).

Pikemalt saate MM-võistluste muljeid ja natuke ka Ilvese enda tegemistest lugeda juuni algul ilmuvas ajakirjas Tennis.

scroll to top